شماره ۸۲۳ منتشر شد

0
108

823fe

عزت انتخاب ماست

فتح‌الله پریشان/ اول و آخر این هفته به دو مناسبت ملی و مذهبی مزین شده است؛ یکی، سی‌وهشتمین سالگرد انقلاب دوم دانشجویان در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که بر حیات و فعالیت جاسوسخانه آمریکا در تهران مهر پلمب زد و مدال تأیید از امام گرفت و دوم، بزرگداشت کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) که فرصت بازخوانی راه امام حسین(ع) و فلسفه قیام ایشان و پیام‌های راهبردی آن به قرائت امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) را به ما اعطا می‌کند.
هر دو مناسبت برای شرایط امروز ما یک خروجی دارد و آن، «ضرورت تداوم مبارزه با سلطه و ایستادگی در برابر ظلم و زور» است. البته ۱۳ آبان و بزرگ‌تر از آن قیام امام خمینی(ره) پرتویی از جلوه ولایی امام حسین(ع) و پژواکی از حرکت و انقلاب حسینی است که با عبور از دالان تاریخ به ملت عزیز ایران رسیده و عزمی انقلابی در آنها برانگیخته است.
دقیقاً هم راز دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی ایران همین موضوع است. اکنون آمریکای پلید ما وارثان مکتب سرخ عزت حسینی را بین «سِلّت و ذلت» مخیر کرده است. و گویا هر فرد و جامعه‌ای، کربلا و عاشورایی دارد و به قول سید شهیدان اهل قلم «کربلا را تو مپندار که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نام‌ها؛ کربلا حرم حق است و هیچ‌کس را جز یاران امام حسین(ع) راهی به سوی حقیقت نیست» و ما آموخته‌ایم هیهات منا الذله.
ترامپ امروز امتداد یزید دیروز است که از همه توان و ابزارهای خود بهره می‌برد تا جمهوری اسلامی را در طی مسیر حق و حقیقت متوقف کند. اعلام راهبرد جدید مبتنی بر استانداردسازی رفتار موشکی و منطقه‌ای ایران از سوی آمریکایی‌ها روی دیگری نیز دارد و آن، موفقیت راهبرد جمهوری اسلامی در مدیریت تحولات منطقه از تهران تا بیروت و سواحل مدیترانه است که راهبردشناسانی، چون مایکل روبین و کیسینجر را به وحشت می‌اندازند که اگر دولت آمریکا راهبرد میان‌مدتی مبنی بر مهار ایران را کلید نزند، به زودی باید دامن خود را از منطقه غرب آسیا، شمال آفریقا، آسیای میانه و جهان اسلام برچیند و این، یعنی افول کامل هژمونی آمریکا.
جمهوری اسلامی ایران با وجود مانع‌تراشی‌ها و توطئه‌های رنگارنگ قدرت‌های غربی، به ویژه آمریکای جهان‌خوار، که از سرعت انقلاب کاسته است، راه‌های ناهموار زیادی را پیموده و موانع بزرگی را پشت سر گذاشته است و تنها باید سرپیچی را بپیماید تا وارد باشگاه قدرت‌های بزرگ شود و این همه به برکت درس‌ها و عبرت‌هایی است که ملت ما و رهبر ما از انقلاب امام حسین(ع) آموخته‌اند به فرموده رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با دانش‌آموزان، تنها راه علاج و چاره‌ «ایستادگی و مقاومت» بر اصول اسلامی، قدرت‌بخش و الهام‌آفرین انقلاب اسلامی است.
مبتنی بر این نگاه، نه تنها باید قاطعانه پاسخ تهدیدات را داد؛ بلکه از هرگونه اعلان نظر و اظهار موضعی از مسئولان و ابراز صدایی از داخل که دال بر نمایش ضعف باشد یا چهره دشمن را تطهیر کند یا آمریکا را پشت نقاب ترامپ نبیند یا اروپا را متفاوت از آنها ببیند، باید اجتناب کرده، ناظر به معاهدات حقوقی مانند برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ اقدام تناظری مقابل اقدامات نقض‌آمیز آنها را کلید بزند تا پیام عاشورایی ایران بار دیگر در گوش سنگین غرب طنین‌انداز شود که جمهوری اسلامی زیر بار ظلم نخواهد رفت و در پرتو مؤلفه‌های قدرتی که دارد، اجازه تکرار وقایع کربلا را نیز نمی‌دهد.

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید