حرف تو حرف|دوره دکتری برجام‌شناسی همراه با آبگوشت بزباش (طنز)

اگر تا دیروز جای شک و تردید بود، الآن دیگر برای همگان واضح و مبرهن است که برجام نه فقط خوب، بلکه خیلی خیلی خوب است. برجام سیب است، برجام گلابی است، برجام نان است، برجام آب است، اصلاً برجام یک هوای تازه است.
خب مسلم است اگر آدم دو جو عقل در کله مبارکش باشد، چیزهای خوب را خیلی قرص و محکم نگه ‌می‌دارد و نه تنها خودش می‌خورد و می‌نوشد و می‌پوشد؛ بلکه به عنوان ارث و میراث به آیندگان تقدیم می‌کند تا نسل‌های بعد هم بفهمند که ما چقدر خوش ‌به ‌حال‌مان بوده است. باور بفرمایید برخی از دستاوردهای برجام آنقدر ماه هستند که اگر خوب به آیندگان منتقل نشود. این بیچاره‌‌های آینده چه خسارت‌هایی که نمی‌بینند.
از آنجایی که امروزه برای همه چیز از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یک رشته معتبر دانشگاهی دست‌وپا شده است؛ فلذا برای این مهم هم دانشکده جلیله وزارت خیلی محترم خارجه می‌تواند دوره دکتری برجام‌شناسی را ایجاد کند تا در کنار پرداختن علمی به موضوع توپی، چون برجام، موجبات دکتر شدن فوری و فوتی تک‌وتوک افراد باقی‌مانده در این وزارتخانه را فراهم کند؛ البته همین اول کار مثل روز برای‌مان روشن است که فوری یک سری آدم که کاری جز نق زدن بلد نیستند، می‌گویند آقا این کار نشدنی است، امکانات می‌خواهد، بودجه می‌خواهد، هیئت‌ علمی می‌خواهد، طرح درس می‌خواهد و کذا و کذا که این هم چیز تازه‌ای نیست. همین الآن به شما ثابت می‌کنم که این موضوع جای هیچ نگرانی ندارد.
مسئله اول، بودجه است که به آسانی از همین دلارهایی که هر روز و شب عراقچی، تخت‌روانچی و چی و چی و چی در مصاحبه‌‌های‌شان آزاد می‌کنند، قابل تأمین است.
مسئله دوم، هیئت علمی است که الحمدلله فت و فراوان در کشور وجود دارد. اول از همه آن که استحقاق دارد، پروفسور کواکبیان است، در کنار آن علی مطهری و از همه مهم‌تر استاد محمود صادقی و با کمال پوزش از شخص‌ شخیص دکتر صادق زیباکلام که ماشاء‌الله هزار ماشاء‌الله نشان داده که در جمیع علوم ارضی، سماوی و دریایی نه تنها تخصص دارند، بلکه استاد تمام هستند و می‌توانند با قوت و قدرت این رشته را تدریس کنند.
مسئله سوم، طرح درس است که این هم در عرض سه سوت قابل تهیه و تدریس است. بخشی از این دروس عبارتند از: اصول و فنون ماله‌کشی، شیوه کاشت و برداشت سیب و گلابی، شناخت مدال لیاقت، ادبیات مذاکره با رویکرد بردـ برد و چگونه ظریف بخندیم.
خب حالا که دیدید می‌شود به راحتی این رشته دکتری را راه‌اندازی کرد، کافی است برای تشویق هر چه بیشتر متقاضیان، در این دوره کسادی دانشگاه‌ها، در همین ابتدای ورود هر دانشجو او را به آبگوشت بزباش مهمان کرد. البته اگر این اتفاق بیفتد شاید من هم تصمیم بگیرم درس بخوانم و باسواد شوم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>