شماره 955 منتشر شد

0
249

عزم جزم نظام

عصر جمعه گذشته، خبر کشته شدن «غلامرضا منصوری» قاضی سابق قوه قضائیه ‌ـ که به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم بود ـ سرخط اخبار رسانه‌های مختلف جهان شد. نام این قاضی بازنشسته در ماجرای پرونده «اکبر طبری» معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه قضائیه بر سر زبان‌ها افتاد. با توجه به اینکه قرار بود این متهم پس از دستگیری در رومانی به تهران منتقل شود، دولت این کشور مسئولیت مستقیم حفاظت از جان وی را بر عهده داشته است.
اما این موضوع دست‌مایه و فرصتی شد برای برخی چهره‌ها و رسانه‌های دست چندم ضدانقلاب که مانند حوادث و وقایع مختلف، انگشت اتهام خود را به سمت جمهوری اسلامی نشانه بروند و ایران را به دست داشتن در ماجرای قتل منصوری متهم کنند؛ اما این القائات تکراری به حدی نخ‌نما و مضحک شده است که رسانه‌های اصلی ضدانقلاب و شبکه‌های حامی آنها در غرب دیگر حاضر به تکرار این خبرهای ساختگی نشدند. پس از آن بود که عناصر منافقین دست به کار شدند تا قبل از اثبات نحوه کشته شدن منصوری، فرضیه خودکشی این متهم را مطرح کنند که این خبرسازی هم بیش از همه انگشت اتهام را به دست داشتن این گروهک در ماجرای کشته شدن منصوری نشانه رفت.
برخی چهره‌های جریان ضدانقلاب که با فرار از ایران در کشورهای اروپایی از محل مخالفت با جمهوری اسلامی ایران ارتزاق می‌کنند و در زمان حضور خود در ایران توسط منصوری که قاضی دادسرای فرهنگ و رسانه بود، مشمول احکام قضائی شده بودند و امروز به عضویت نهادهایی درآمده‌اند و سیاست‌های ضدایرانی آنها بر همگان آشکار است، در صدد صدور پیگرد حقوقی برای این متهم به بهانه‌های حقوق بشری بودند.
اما در ماجرای پرونده پرسروصدای این روزهای دستگاه قضائی موسوم به طبری که متهمان آن با سوءاستفاده از موقعیت و جایگاه سازمانی موجب تخلفات گسترده‌ای شده‌اند، باید توجه داشت که تشکیل پرونده و محاکمه علنی فردی در این سطح مدیریتی و عوامل مرتبط با وی آن هم در داخل قوه قضائیه، حاکی از اراده قوی این دستگاه برای مقابله با فساد و سوءاستفاده در هر سطح و جایگاهی است؛ البته این حرکت به مذاق بدخواهان ملت ایران خوش نیامده و آنها نگران این هستند که چنین اقداماتی موجب تقویت پایگاه اجتماعی نظام اسلامی در بین مردم شود؛ بنابراین به شکل‌های مختلف در صدد به حاشیه بردن و ضربه زدن به اصل این حرکت و القای وجود فساد سیستمی در کشور هستند و می‌کوشند مسئولان ارشد نظام را با طرح ادعاها و اتهامات بی‌اساس زیر سؤال ببرند. متأسفانه، برخی در داخل هم به سبب ضعف در تحلیل صحیح وقایع یا تأثیرپذیری از جریان‌های خاص، ادعاهای دشمنان را تکرار می‌کنند که این امر نیازمند هوشیاری بیش از پیش نیروهای انقلاب است؛ چراکه نظام اسلامی با عزمی جزم به مقابله با عوامل فساد اقدام می‌کند و در این مسیر با هرکس که در هر جایگاه و منصبی مرتکب تخلف شده باشد، برخورد می‌کند و به هیچ وجه تحت تأثیر سروصداهای دروغین دشمنان ملت و کشور قرار نخواهد گرفت.

 

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید