شماره 890 منتشر شد

0
182

890

سالی که گذشت، سالی که در راه است

علی حیدری
سردبیر
شمارش معکوس برای پایان سال 97 آغاز شده و می‌رویم تا سالی را به پایان ببریم که مقطعی حساس و ویژه از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود؛ چرا که انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران که یادگار ماندگار پیر خمین است، در این سال به سلامت از مرز چهل سالگی عبور کرد و به تعبیر امامِ انقلاب، گام دوم خود را آغاز کرده است. ورود به چهل سالگی که نشانه بالندگی جمهوری اسلامی ایران است، کابوس تلخ سران کاخ سفید و سردمداران رژیم صهیونیستی بود و از سال‌ها پیش تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا این جشن بزرگ را به کام مردم ایران تلخ کنند.
فشارهای سیاسی و رسانه‌ای همراه با تشدید تحریم‌ها برای از میدان به در کردن مردم که پشتیبانان اصلی نظام اسلامی هستند، در سال 97 به اوج خود رسید، اما هدایت‌های رهبر حکیم انقلاب و بصیرت دینی و سیاسی مردم سبب شد تا با وجود سختی‌ها و مشقت‌هایی که دشمنان به ملت ایران تحمیل کردند، انقلاب اسلامی، پویا و بالنده به مسیر خود ادامه دهد و وارد مرحله‌ای جدید از حیات پربرکت خود شود.
واقعیت این است که شناخت صحیح از شرایط و اقتضائات و تشخیص مسیر درست امری مهم و تعیین‌کننده در ادامه یک حرکت عظیم الهی و استقامت و ثبات قدم در آن است که بدون ایمان قلبی و اتکا به قدرت لایزال الهی و بدون بصیرت مردم و مسئولان ناممکن است که صاحب‌نظران ارتباطات و رسانه از بخش دوم آن، یعنی بصیرت به سواد رسانه‌ای یاد می‌کنند. به عبارتی، بصیرت معادل دینی سواد رسانه‌ای است که لازمه امروز جامعه است و رهبر فرزانه انقلاب آن را این‌گونه تعریف می‌کنند: «در خودتان بصیرت ایجاد کنید. قدرت تحلیل در خودتان ایجاد کنید؛ قدرتى که بتوانید از واقعیت‌هاى جامعه یک جمع‌بندى ذهنى براى خودتان به ‌وجود آورید و چیزى را بشناسید. این قدرت تحلیل خیلى مهمّ است. هر ضربه‌اى که در طول تاریخ ما مسلمانان خوردیم، از ضعف قدرت تحلیل بود. در صدرِ اسلام هم ضرباتى که خوردیم، همین‌طور بوده که حالا اینها بحث‌هاى تفسیرى زیادى دارد. در دوره‌هاى گوناگون دیگر هم همین‌طور است. نگذارید که دشمن از بى‌بصیرتى و ناآگاهى ما استفاده کند و واقعیتى را واژگونه در چشم‌مان جلوه دهد.»
ارتقای سواد رسانه‌ای، تعمیق بصیرت سیاسی، تبیین دقیق رویدادها و تحلیل چرایی و چگونگی پدیده‌های سیاسی و اجتماعی یکی از وظایف رسانه‌هاست. ما نیز با همین رویکرد در نوزدهمین سال انتشار صبح صادق، همچون سال‌های گذشته، در فراز و نشیب‌ها و پیچ و خم‌های سیاسی همراه جامعه ارزشمند مخاطبان، از تحلیل عوامل جنگ سیاسی، رسانه‌ای و اقتصادی دشمن گرفته تا ریشه‌یابی حفره‌های فساد اقتصادی در داخل کشور و تبیین دقیق موقعیت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، تلاش خود را صرف روشنگری و بصیرت‌افزایی کرده و بدون توجه به سمت و سوی سیاسی جریان‌ها و جناح‌های سیاسی در مسیر نظام اسلامی و منویات رهبری حرکت کردیم. به طور طبیعی، رشد روزافزون رسانه‌های مجازی و سیطره خبری آنها بر افکار عمومی با اخبار نه چندان موثق و معتبر و ضرورت تحول با نگاه ارتقای شکلی و محتوایی نشریه، ما را بر آن داشت تا در نشست‌های مختلف مطالب و محتوای آنها را نقد و بررسی کنیم و با آغاز سال نو صبح صادق را با تغییرات محتوایی به چاپ برسانیم و در مرحله بعدی به حول و قوه الهی در اواسط سال آینده و همزمان با بیستمین سال انتشار آن، با شکلی متفاوت میهمان خانه‌های شما باشیم. ان‌شاءالله.
با آرزوی سالی خوش و همراه با موفقیت‌های روزافزون

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید