شماره 885 منتشر شد

0
147

885fe

فجر فاطمی و ۲۲ بهمن تماشایی‌تر

دکتر یدالله جوانی
مدیر مسئول
«یریدون لِیُطفِئوا نُورَ الله باَفواهِهم وَاللهُ مُتِمُّ نورِه و لوکَرِهَ الکافِرونَ»(صف/ ۸)؛ می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا اگرچه کافران را ناخوش افتد، نور خود را کامل خواهد گردانید.
هزاران نشانه در این چهل سال رخ نمود که همگی، یک حقیقت را آشکار و ثابت کرد و آن اینکه، «انقلاب اسلامی معجزه قرن و انفجار نور بود.» آری اگر غیر از این بود، یا انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید یا اینکه در همان ماه‌ها و سال‌های اول در برابر امواج توطئه‌ها و فتنه‌ها فرو می‌ریخت و به تاریخ می‌پیوست. این معجزه قرن، در اساس حرکت و نهضتی ریشه دارد که اصالت آن و جوهره پاکش را حضرت روح‌الله، این‌چنین وصف کردند: «قیام ما لله بود.» آن عزیز سفرکرده، با این کلام از حقیقت انقلاب اسلامی و ماهیت دینی آن خبر داد. بنابراین، انقلابی که انفجار نور است و در حقیقت این نور، نور الهی است؛ اگر شرق و غرب عالم دست به دست هم داده و همه قدرت‌های شیطانی متحد شده، برای نابودی و خاموش کردن آن تلاش کنند، نه تنها ره به جایی نخواهند برد؛ بلکه این نور پرتو افشانی‌اش در عالم بیشتر و بیشتر خواهد شد. آیا آنچه در این چهل سال رخ داد، غیر از این حقیقت است؟ جبهه استکبار با محوریت آمریکا، چهل سال است که تلاش می‌کند انقلاب اسلامی را نابود کند، اما اکنون آمریکا در مسیر افول و زوال قدرت است و انقلاب اسلامی دارای ابعاد جهانی و تأثیرات فراوان بر تاریخ و حرکت انسان‌ها و جمهوری اسلامی یک قدرت تعیین‌کننده در مقیاس منطقه‌ای و بین‌المللی است؛ اما رمز و راز این حقیقت نورانی را باید در اتصال واقعی میان فجر انقلاب اسلامی با فجر فاطمی جست‌وجو کرد. حقیقت آن است که انقلاب اسلامی، سرچشمه‌ای جز آن کوثر تمام‌ناشدنی هستی و عالم خلقت ندارد. برای فهم این حقیقت، تأمل در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی راه‌گشا خواهد بود که در وصف حضرت صدیقه طاهره(س) فرمودند: «… در واقع زهرا فجر درخشانی است که از گریبان او، خورشید امامت و ولایت و نبوت درخشیده است؛ آسمان بلند و رفیعی است که در آغوش آن، ستاره‌های فروزان ولایت قرار گرفته است.» معظم‌له در کلامی دیگر فرمودند: «عمده‌ترین رمز بقای اسلام، از طریق حضرت فاطمه(س) است. بنابراین اتصال انقلاب اسلامی با حضرت زهرا (س)، یک اتصال انکارناپذیر است.»
دهه فجر انقلاب اسلامی که اکنون چله آن فرا رسیده، خود حقیقتی است که در امتداد فجر فاطمی قرار دارد. حضرت زهرا(س) را باید پیشکسوت و پرچمدار مبارزه برای تشکیل نظام ولایی در دوران پس از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام نامید. تشکیل نظام ولایی برای تحقق حاکمیت الهی، فلسفه مبارزات دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) است. فرزند برومندش حضرت روح‌الله با همین هدف و انگیزه توحیدی، به قیام لله دست زد و مردم برتر از عصر رسول‌الله(ص) و عصر امیرالمؤمنین علی(ع)، با حمایت و تبعیت از امام خمینی(ره) به صحنه آمده و انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانده، با استقامت وصف‌ناشدنی، این انقلاب و نظام ولایی برآمده از آن را، به مرحله بلوغ و پختگی چهل سالگی رساندند.
دشمنان در این سال‌ها و به ویژه در یک سال گذشته، تلاش‌های زیادی کردند تا انقلاب اسلامی به چهل سالگی نرسد؛ ولی هرچه آنان تلاش بیشتری کردند، ملت ما آگاه‌تر و استقامت‌شان بیشتر شد. دشمنان تصوری کودکانه داشتند و می‌پنداشتند در سال ۱۳۹۷، فروپاشی انقلاب و نظام ولایی را جشن خواهند گرفت؛ اما به زودی جهانیان شاهد یک بیست‌ودوم بهمن حماسی و تماشایی‌تر از گذشته، با حضور پرشکوه مردم در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی خواهند بود.

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید