شماره 871 منتشر شد

0
150

871fe

مدافعان حرم و راه‌پیمایی ۲۰ میلیونی اربعین

دکتر یدالله جوانی
مدیر مسئول
«به زودی کربلا، نجف، کاظمین و سامرا با خاک یکسان می‌شود!»
این عبارت خیلی کوتاه، از نقشه‌های شیطانی خیلی خطرناک پرده برداشت. وقتی گروهک تروریستی داعش بر سه استان عراق مسلط شد و شهر راهبردی موصل را اشغال کرد، سخنگوی این گروهک، از آنچه در سر داشتند و در اتاق‌های فکر و در پشت صحنه طراحی شده بود، خبر داد. در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ بود که «عدنانی» سخنگوی داعش طی بیانیه‌ای خطاب به نوری المالکی، نخست‌وزیر وقت عراق اعلام داشت: «ما تسویه‌حساب سنگینی داریم؛ اما تسویه‌حساب در سامرا و بغداد نخواهد بود، بلکه این امر در کربلا و نجف اتفاق خواهد افتاد. منتظر باشید که ما هم در انتظار شما هستیم.»
آری این عبارات نشان می‌دهد، جریان تکفیری تجهیز شده به دست آمریکا در عصر ما، قرار بود در پناه حمایت‌های همه‌جانبه جبهه استکبار، قصه پرغصه بقیع را در شهرهای مذهبی و عتبات عالیات عراق تکرار کند. نکته قابل توجه اینکه، سران این گروهک با اطمینان از رسیدن به این خواسته‌های شیطانی در پرتو حمایت قدرت‌های سلطه‌گر، با صراحت از نگاه خبیث خود نسبت به مشهدالرضا هم پرده‌برداری کرده و از ویران کردن آن سخن گفتند! فراموش نکنیم که ترامپ با صراحت اعلام کرد: «آمریکا مؤسس داعش است.» فراموش نکنیم که رئیس‌جمهور آمریکا با صراحت گفت، آمریکا طی ۱۷ سال هفت تریلیون دلار (معادل هفت هزار میلیارد دلار) در منطقه غرب آسیا هزینه کرده، لکن هیچ چیزی به دست نیاورده است! فراموش نکنیم که در آن ایام پرالتهاب و خطرناک حرکت داعش به سمت شهرهای گوناگون عراق برای اشغال، ۱۷ شبکه ماهواره‌ای این حرکت را حمایت می‌کرد. در همان ایام، شبکه العربیه از داعشی‌های تروریست، با عنوان مجاهدین یاد می‌کرد! از آن زمان تاکنون بیش از چهار سال می‌گذرد. اکنون کربلا و نجف و دیگر مکان‌های مقدس در عراق در چه شرایطی قرار دارند؟ اکنون خلافت خودخوانده داعش در چه موقعیتی است؟ چرا داعش موفق به تحقق اهدافش نشد؟ چرا قصه پرغصه بقیع در عراق و شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا تکرار نشد؟ نیم‌نگاهی به عظمت راه‌پیمایی اربعین به منزله بزرگ‌ترین تجمع و راه‌پیمایی در عصر حاضر، نشان می‌دهد خداوند چگونه آن نقشه شیطانی و خطرناک را خنثی کرد.
اما خداوند چگونه این نقشه را خنثی کرد؟ پاسخ را در این عبارت کوتاه می‌توان یافت: «اگر مدافعان حرم نبودند، راه‌پیمایی اربعین نبود.» این جمله از آن کسی است که بیشترین اشراف را بر تحولات منطقه در سال‌های گذشته داشته است. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی روز دوشنبه سی‌ام مهر ماه در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم، با اشاره به شباهت حرکت مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) در سال‌های اخیر با حرکت کسانی که در دوران خلفای عباسی با نثار جان خود نگذاشتند قبر مطهر سیدالشهدا از بین برود، فرمودند: «اگر آنجا کسانی فداکاری نمی‌کردند، امروز شوکت و هیمنه محبت اباعبدالله الحسین(ع) این جور دنیا را فرا نمی‌گرفت، این خشت اول و اصلی این کار را همان کسانی گذاشتند که در واقع جان‌شان را برای زیارت قبر اباعبدالله(ع) فدا کردند. این بچه‌های شما هم همین جور… اگر این کسانی که رفتند آنجا مجاهدت کردند نبودند، دشمن تا نزدیکی قبر مطهر حضرت اباعبدالله، چند کیلومتری کربلا، جلو آمده بود.»
رهبر معظم انقلاب در این دیدار، با تشریح جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های جوانان و عاشقان زیارت قبر امام حسین(ع) فرمودند: «همان رفتن‌ها بود که حالا رسیده به بیست میلیون زائر پیاده اربعین.»

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید