شماره 867 منتشر شد

0
153

867fe

انتقام مقتدرانه، مطالبه ملی

دکتر یدالله جوانی
مدیر مسئول
مطالبه مردم داغدار و عزادار برای گرفتن انتقام خون بی‌گناهان اقدام تروریستی اهواز، یک مطالبه بحق ملی و در‌خور ستایش است. مردم ایران در طول تاریخ پر افتخار خود، نشان داده و اثبات کرده‌اند که از خون بی‌گناهان و مظلومان نمی‌گذرند. اکنون ملت ایران در موقعیتی قرار دارد که به راحتی و مقتدرانه می‌تواند انتقام خون بر زمین ریخته شده بی‌گناهان را بگیرد. فرزندان این ملت در نیروهای مسلح کشور و به ویژه در سپاه پاسداران به نیابت از مردم غیور، مؤمن، انقلابی و ظلم‌ستیز ایران، مصمم به پاسخگویی به مطالبه مردم در خونخواهی و انتقام‌گیری از ظالمان و ستمگران خون‌آشام هستند.
اما سخن اصلی اینجاست که، از چه کسی یا از چه کسانی باید انتقام گرفت؟ اقدامات تروریستی در تهران، مریوان و اهواز، دو واقعیت را آشکار می‌کند:
۱ـ اراده‌ای شکل گرفته تا ایران را بی‌ثبات کند و آرامش را از ملت ایران بگیرد.
۲ـ در پشت صحنه این اقدامات تروریستی، یک مثلث آشوب متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از رژيم‌های مرتجع، فاسد و وابسته عربی از جمله سعودی‌ها و اماراتی‌ها قرار دارد.
این مثلث آشوب، برای پیاده‌سازی سناریوی سوریه در ایران برنامه‌ریزی کرده و در حال تلاش است. وقتی سعودی‌های وهابی با صراحت هر چه تمام، از کشاندن جنگ به داخل ایران سخن گفتند، جای هیچ تردیدی وجود ندارد که آنان برای ریخته شدن خون هزاران هزار ایرانی، نقشه‌های فراوانی طراحی کرده‌اند. بنابراین ماهیت توطئه و ماهیت طراحان توطئه علیه ملت ایران، کاملاً شناخته شده است. اینک برای ملت ایران، نقشه دشمن برای بی‌‌ثبات‌سازی و به هرج‌ومرج کشاندن کشور از طریق اقدامات کور تروریستی، به طور کامل افشا شده است. تجربه چهل ساله ملت بزرگ ایران و نظام جمهوری اسلامی، بر این نکته تأکید دارد که، دشمن شکست‌پذیر است و باید با مشت‌های آهنین به توطئه‌های آنان پاسخ داد. بارش موشک‌های نقطه‌زن بر سر داعشی‌های تروریست در سوریه و دموکرات‌های تروریست در عراق، اقتدار دفاعی و اشراف اطلاعاتی نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت. پیام‌های سیلی‌های موشکی در هر دو مورد صریح و قاطع بود، اما کندذهنی دشمنان مانع از دریافت و فهم این پیام‌ها شده است. اگر دشمنان این پیام‌ها را به درستی درک کرده بودند، هرگز به سمت طراحی و اجرای چنین جنایت کوری در اهواز نمی‌رفتند. به یقین پاسخ به این جنایت‌، پیام‌های صریح‌تر و قاطع‌تری را به تروریست‌ها و حامیان آنها خواهد داد. از این پس، افزون بر تروریست‌ها، حامیان تروریست‌ها هم درخواهند یافت که روزگار نشستن در کاخ‌های شیشه‌ای و طراحی توطئه علیه ملت مقتدر ایران سپری شده است. آنان به زودی خواهند فهمید که باید تقاص خون بی‌گناهان را پس بدهند.
آری دیری نخواهد پایید که حامیان تروریست‌ها به اشتباه راهبردی و تحلیلی خود درباره توان و قدرت جمهوری اسلامی ایران پی خواهند برد. در مبنای تحلیلی غلط آنها، ایران، همانند سوریه و عراق تلقی شده است، این در حالی است که تجارب موفقیت‌آمیز انقلاب اسلامی در طول چهار دهه از عمر آن، از ایران کشوری با مزیت‌های دفاعی ویژه ساخته است که در پرتو اقتدار دفاعی، علاوه بر گوشمالی عوامل و مزدوران، منبع و منشأ تهدید را هم نشانه رفته و مقتدرانه، انتقام خون بی‌گناهان را از آنان می‌گیرد.

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید