شماره 832 منتشر شد

0
112

832fe

انسداد فتنه با سیلی مردم

رسول سنائی‌راد/ شورش‌ها و اقدامات خرابکارانه‌ای که با سوءاستفاده از اعتراضات اقتصادی و اجتماعی از هفتم دی ‌ماه در مشهد کلید خورد، با برخورداری از ویژگی‌هایی، یک توطئه جدید از نوع فتنه داعش بود که بحمدالله با سیلی محکم مردم و مدافعان نظام اسلامی مواجه شد و به سرعت فروکش کرد. این ویژگی‌های مشترک عبارت بودند از:
1‌ـ حمایت پشت پرده در مرحله طراحی و سازماندهی و حمایت آشکار در مرحله اجرا با اقدام حامیان داعش، یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود.
2‌ـ پیوند منافقین و داعش به واسطه نیروهای حزب بعث که از زمان صدام برقرار بوده و با تشکیل داعش با تکیه بر بدنه بعثی‌ها تاکنون ادامه داشته است.
3‌ـ تشکیل هسته‌های خفته با استفاده از هواداران نفاق در شهرهای مختلف کشور و نفوذ برخی معاندان خارج‌نشین و پدید آوردن شبکه‌ای مشابه شبکه گروه‌های خفته داعش در عراق که به محض حمله به موصل در دیگر شهرهای عراق نیز اقدام به شورش و خروج کردند.
4‌ـ تشکیل اتاق‌های عملیات با محوریت آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود و رابطین منافقین در دو کشور همسایه و تحت نفوذ آمریکا مشابه اتاق عملیات داعش در اردن.
5‌ـ طراحی شورش مشابه شورش‌های کشورهای لیبی و سوریه که از پیرامون به مرکز صورت گرفت؛ یعنی ابتدا در شهرستان‌‌ها کلید خورد، سپس با گسترش آنها در بستر اعتراضات اجتماعی و اقتصادی و افزایش خشونت‌ها و کشته‌سازی به مرکز کشیده شد. اغتشاشگران سعی کردند با شورش مسلحانه و استمرار آن در صورت گسترش تجمعات و تبدیل به جنبشی اجتماعی از نوع جنبش تجربه شده در تونس یا تشدید خشونت و جنگ مسلحانه و کشاندن شورش‌ها به مرکز و ورود تمامی گروهک‌های ضد انقلابی تجزیه‌طلب قومی و مذهبی به ویژه گروهک‌های شمال غرب با اتکا به اقلیم کردستان و باقی مانده داعش در عراق تیر خلاصی به نظام بزنند.
از این رو اگرچه در ابتدا از هفتم دی ‌ماه در مشهد مقدس تجمعاتی در اعتراض به مشکلات اقتصادی و مسئله مؤسسات مالی آغاز شد، اما از عصر همان روز شکل اغتشاش و شورش به خود گرفت و سپس با فراخوان شبکه‌های ضد انقلابی برای دیگر شهرها از روز جمعه در تمامی تجمعات، شعارهای ساختارشکنانه سر داده شد و از روز شنبه تمامی مراحل فراخوان با جهت‌دهی شعارها و هدایت جمعیت به سمت تهاجم علیه مراکز پلیس، حوزه‌های علمیه، دفاتر ائمه جمعه، مساجد و حسینیه‌ها، بانک‌ها و ادارات و حتی حمله به اموال خصوصی مردم برای دامن زدن به نارضایتی‌ها توسط شبکه‌های اجتماعی متصل به منافقین و بعضاً سلطنت‌طلب‌ها انجام ‌شد که سعی داشتند در رقابت با منافقین گوی سبقت را از آنان بربایند. همچنین افرادی از هسته‌های خفته منافقین به تصور آنکه بسترهای اجتماعی اعتراض به قدری گسترش یافته که می‌توانند مراحل بعدی را جلو بیندازند، از موطن خود به سایر شهرها عزیمت کردند تا شناسایی نشوند و در عین حال با کشته‌سازی به گسترش خشونت و استمرار شورش‌ها کمک کنند.
تلاش برای آشوب‌ و درگیری در بیش از ۷۰ نقطه شهری موجب شد تا حامیان این فتنه چهره عریان کنند و پس از آنکه مقامات مختلف آمریکا به حمایت از آشوب‌طلبان اقدام کردند، مریم رجوی، سرکرده‌ گروهک نفاق نیز از شکل‌دهی هزار اشرف در هزار شهر ایران سخن به میان آورد و سرکرده رژیم صهیونیستی نیز با ذوق‌زدگی ابتدا مسئولان این رژیم را از حمایت مستقیم و علنی منع کردکه البته نتوانست به آن عمل کند و روز بعد به حمایت علنی پرداخت. اما این‌بار هم شتاب‌زدگی کار دست آنها داد. شاید همین شتاب‌زدگی هم بود که سلطنت‌طلبان را نیز مشتاق آشکارسازی نقش خویش در این شورش‌ها کرد، به طوری که با اتخاذ شعارهایی ساختارشکنان و سلطنت‌طلبانه، از سران آمریکا و اروپا برای حمایت گسترده‌تر از این غائله درخواست کمک کردند.
اما حماقت طراحان و شتاب‌زدگی آنان موجب شد این فتنه به سرعت مهار و متوقف شده و یک‌بار دیگر دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران سرافراز، سیلی جانانه دیگری نوش جان کنند. مهم‌ترین عوامل انسداد در مسیر این فتنه عبارت بود از:
۱ـ بصیرت و هوشیاری مردم شریف ایران که نه تنها با شورشگران همراهی نکردند، بلکه جانانه به مقابله پرداختند و با برائت از این فتنه داعشی، در عین گله‌مندی از پاره‌ای مشکلات اقتصادی و اجتماعی، با تجمعات خودجوش، حمایت خود از نظام و رهبری و بیزاری از اقدامات ساختارشکنانه و ناامنی‌های پدید آمده را اعلام داشتند.
۲ـ مقابله جانانه نیروهای امنیتی‌‌ـ انتظامی که در عین مظلومیت و دادن شهید و مجروح با بردباری و صبوری فرصت جداسازی معترضان از شورشگران را فراهم آوردند و به مهار شورش پرداختند.
۳ـ حماقت و عدم شناخت دشمنان کینه‌توز و عوامل مزدور آنان از واقعیت‌های جامعه ایرانی که با ذهنیت اینکه تشدید تحریم‌های دوره ترامپ، بی‌نتیجه ماندن برجام و تلاش برخی نفوذی‌های آنان موجب شکاف بین مردم و حاکمیت شده، با اقدامات وحشیانه و شعارهای سخیف و هتاکانه، نقاب از چهره زشت و داعش‌گونه خود برداشته و ماهیت ضد انقلابی و براندازانه این جریان را به سرعت برملا کردند.
۴ـ رقابت بین منافقین و سلطنت‌طلبان برای میدان‌‌داری که در رسیدن به اهداف پلید خود و خوش‌خدمتی به دشمنان ملت و کشور، با شتاب‌زدگی عمل کرده و با تشدید خشونت‌ها و رادیکال کردن حرکت زمان‌بندی احتمالی طرح براندازی را به هم ریخته و موجب مرگ زودرس آن شدند.
اما مهم‌تر از همه عوامل، وحدت و یکپارچگی مردم در مقابله با این موج براندازی و اتحاد و همدلی تمامی جناح‌ها و جریانات سیاسی درون نظام در بیزاری از این فتنه داعش‌گونه بود که در راه‌پیمایی‌های مردمی، جلوه‌های زیبایی از یکصدایی مردم را در دفاع از ولایت، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خلق کرد که از جنس حماسه‌های مردمی در ۲۲ بهمن ۵۷ و ۹ دی ماه ۸۸ بود.
از این رو مسئولان باید در قدرشناسی از این مردم به مسائل اساسی آنان که همانا رونق اقتصاد و معیشت و مبارزه با فساد است به سرعت رسیدگی کرده و با رفع زمینه‌ها و بسترهای مولد نارضایتی، راه را بر بهانه‌جویی‌های احتمالی فرصت‌طلبان ببندند و با کاشتن بذر امید در جامعه، کشور را در برابر هرگونه فتنه و توطئه بدخواهان مردم و کشور بیمه کنند و همه اینها در گرو اقدام و عمل است. مدت‌ها است که مردم از شعار و انداختن توپ مسئولیت به میدان دیگران خسته شده‌اند.

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید