شماره ۸۱۱ منتشر شد

0
77

811fe

غوغای چشمانِ آن سروِ رعنایِ بی‌سر

مهدی سعیدی/ انتشار تصاویر اسارت و شهادت بزرگمردی از تبار چمران، همت، باکری، خرازی، کاظمی و… حماسه‌ای بود که فضای افکار عمومی کشور را در روزهای گذشته به شدت متأثر کرده و هر بیننده‌ای را به واکنش واداشته است. در روزهایی که فضای سیاسی کشور مملو از اخبار سیاه و سفید تشکیل کابینه و انتخاب شهردار و سلفی نمایندگان و ازدواج فرزند فلان نماینده مجلس و غیره بود، به قول حسین قدیانی «یک سر! همه اخبار را یکسر برد به حاشیه!»، خبر شهادت محسن هوای سراسر کشور را عطرآگین کرده است و همه قلب‌های عاشق و روح‌هایی که صبغه‌ای از شرافت و انسانیت را در خود حفظ کرده‌اند، مست و متأثر کرده و حتی چشمان خواب‌زده بسیاری را نیز هوشیار کرده است!
محسن حججی امروز به مرکز توجهات یک ملت بدل شده و تصاویر و نوشتارهای مرتبط با او دست به دست می‌شود و مجلسی و محفلی نیست که در وصف او نگویند و نشنوند و حماسه‌اش را هزاران بار تحسین نکنند! «خون شهید بی‌سر» همچون طوفانی قلب‌های میلیون‌ها ایرانی را تکان داده است و اکنون هیچ ایرانی نیست که تصویر او را دیده باشد و بر مظلومیت و حقانیت او شهادت نداده باشد!
امروز بار دیگر شهید و شهادت به محوری برای وحدت ملت ایران بدل شده است و همه اقشار با افکار و اندیشه‌ها و مرام‌های مختلف، محسن را در مقام قهرمان ملی ستایش کرده‌اند و این حماسه حکایت از حقیقتی بزرگ دارد که این مفاهیم الهی هستند که می‌توانند ملتی را گرد مضامین متعالی خود جمع آورده و به یکدیگر متصل کنند و به این اجتماع بزرگ، هویت و انرژی بخشند.
شاه شمشاد قدان این سرزمین که به اسطوره جوانان وطن و نمادی از غرور و غیرت ملی بدل شده است، حتی آنهایی را که به ظاهر با فرهنگ ایستادگی و مقاومت فاصله دارند و گاه با کلام و قلم تیزشان به نقد آن پرداخته‌اند، به واکنش واداشته و خون‌شان را به جوش آورده و غیرتمندانه چشمان‌شان از مظلومیت محسن تَر شده است! نگاه نافذ و معصومانه آن سرو قامت خطه نجف‌آباد اصفهان آنچنان دل‌ها را به بازی گرفته است که در حال حاضر آزاده‌ای نیست که در وصف او نسراید و در برابر این همه عظمت و مظلومیت سر تعظیم فرود نیاورد!
آخرین تصاویر محسن در میان صفحات اختصاصی هنرمندان کشور در فضای مجازی با گستردگی بالایی بازنشر یافته و هر یک فارغ از هر جریان تلاش کرده‌اند با کلامی اثرگذار، احساسات خود را ابراز کنند و از خیل ارادتمندان به محسن جا نمانند!
قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی، سیاسیون از چپ و راست و اصولگرا و اصلاح‌طلب و تندرو و میانه‌رو و… نیز از صفوف ملت جا نماندند و به این حماسه بزرگ واکنش نشان دادند.
محسن، نماینده صدها شهید بزرگواری است که مظلومانه و گمنام در طول این سال‌ها در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع از ایران اسلامی، صدها کیلومتر دورتر در جبهه سوریه و عراق به شهادت رسیده‌اند تا بار دیگر تجاوز و تعدی دشمن را در کرمانشاه و مهران و خرمشهر و آبادان تجربه نکنیم! شهدایی که کمتر از آنان یاد شده و حتی گاه مظلومانه مورد طعن قلم‌های حقیر نیز قرار گرفته‌اند!
محسن حتی با دستان بسته نیز دشمنان انسانیت را ناکام و روسیاه کرده است. دشمن خونآشامش که معمولاً از صحنه شهادت و کشتار اسرای خود، مستندی برای ایجاد رعب و وحشت تولید می‌کرد؛ اما این بار دست‌خالی ماند و فیلمی از لحظات شهادت محسن منتشر نکرد؛ چرا که ایستادگی او اجازه هرگونه بهره‌برداری را از دشمن گرفت!
محسن مظلومانه به مسلخ رفته است تا راه و رسم مولایش اباعبدالله‌الحسین(ع) را بار دیگر در عصر حاکمیت سرمایه‌سالاری و اباحی‌گری و مسخ انسانیت در ذیل گسترش مکاتب انحرافی و به تعبیر سیدالشهدای اهل قلم، سیدمرتضی آوینی در «عصر جاهلیت ثانی» احیا کند و هشداردهنده این حقیقت برای همه آزادگان و عدالت‌خواهان جهان باشد که «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا».

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید