شماره 804 منتشر شد

1
575

804fe

انتقام نیم‌روز در نیمه‌شب!

علی حیدری/ در طول سال‌های اخیر که کشورهای منطقه و برخی دیگر از مناطق جهان در آتش ناشی از تروریسم تکفیری می‌سوزند، جمهوری اسلامی ایران به مثابه ساحل امن و جزیره ثبات در منطقه همواره ضمن حفظ امنیت پایدار خود، رؤیای تروریست‌ها را در روشن کردن آتش فتنه در ایران اسلامی بی‌تعبیر کرده است. حفظ هوشیاری و آمادگی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در شکست توطئه‌های تروریست‌ها طی سال‌های اخیر تأثیر بسزایی داشته است، به طوری که ده‌ها تیم وابسته به گروهک‌های تروریستی در نقاط مختلف مرزی و هنگام نفوذ به داخل کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند. افزون بر این بهای این آرامش و ثبات حضور و از خود گذشتگی فرزندان این آب و خاک در جبهه دفاع از حرم بود که بدخواهان و کوردلان را در حسرت خدشه وارد کردن بر امنیت کشورمان گذاشت.
اما پس از برگزاری انتخابات باشکوه 29 اردیبهشت که برگ دیگری از مردم‌سالاری دینی و اتحاد و یکپارچگی ملت با نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب ورق خورد و همچنین پس از چراغ سبز رئیس‌جمهور آمریکا که در اظهارات ضد ایرانی‌اش در سفر به عربستان سعودی متجلی شد، عوامل حاکمان مرتجع منطقه درصدد برآمدند به هر قیمتی که شده برای تحت‌الشعاع قرار دادن این حماسه بزرگ ملی حاشیه امنیتی بسازند و به زعم خود ناامنی را به ایران اسلامی بکشانند و نیز شد، به طوری که توانستند به وسیله نیروهای خودفروخته داعش در دو اقدام ناشیانه و کور به حرم مطهر امام راحل(ره) و مجلس شورای اسلامی حمله کنند که ضمن آن عده‌ای از پاسداران و کارکنان مجلس و مراجعه‌کنندگان به خانه ملت به شهادت رسیدند؛ اقدامی که خشم و انزجار ملت ایران را که از قربانیان تروریسم در طول چهار دهه گذشته هستند، فراهم آورد و فرماندهان سپاه اعلام کردند که به زودی ضربه مهلکی بر پیکره تروریست‌ها وارد خواهند کرد.
تنها 11 روز پس از اقدامات تروریستی نیروهای وابسته به داعش در تهران که به شهادت 17 نفر و زخمی شدن عده‌ای از هموطنان‌مان انجامید، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شبانگاه 28 خرداد با حمله موشکی به دیرالزور در خاک سوریه، انتقام خون‌های ریخته شده را از تروریست‌های تکفیری گرفت.
در جریان این عملیات 170 نفر از تروریست‌ها، از جمله عده‌ای از فرماندهان آنان به هلاکت رسیدند و مقادیر زیادی از تجهیزات و امکانات آنان منهدم شد. این عملیات مقتدرانه به وحدت و انسجام بیشتر گروه‌ها و جریان‌های داخلی انجامید و در آن سوی مرزها نیز قدرت و ابتکار عمل نظام اسلامی را که به همت پاسداران انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسید، به جهانیان نشان داد.
این اقدام از یک سو سیلی سپاه و نیروهای مسلح بر صورت کریه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بود، در عین حال پیام مهمی برای حامیان غربی، عبری، عربی تروریست‌ها داشت که بدانند تکرار اقدامات و خطاهایی مانند آنچه در تهران رخ داد، پاسخی بسیار کوبنده‌تر و در تراز بسیار بالاتر از سوی نظام اسلامی را در پی خواهد داشت و از سوی دیگر موقعیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و جهان به رخ دشمنان کشید و ثابت کرد که امروز سپاه و نیروهای مسلح در داخل مرزهای کشورمان با تروریست‌ها درگیر نخواهند شد و دشمن را در هر جا که باشند تعقیب و مجازات خواهد کرد؛ چرا که همان‌گونه که فرمانده معظم کل قوا فرمودند: «دوران بزن در رو تمام شده» و هر کسی که بخواهد به تمامیت ارضی و منافع ملی و امنیت ایران اسلامی آسیب بزند با سیلی محکم و مشت پولادین ملت و نیروهای مسلح مواجه خواهد شد.

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

یک دیدگاه

  1. با سلام – خلاصه عرض کنم . از اول انقلاب اهل روزنامه – هفته نامه و نشریه های خبری بودم – بنده به دلیل کیفیت منابع و نوع خبر و نیز کیفیت ویرایش آن ، از علاقه مندان هفته نامه صبح و نیز روزنامه های کیهان – جوان – کلید و … هستم ./ ایدکم الله – سه شنبه 14 شهریور 96

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید