754 | شماره جدید هفته نامه

0
213

754fe

شرارت نیابتی تروریست‌های قومیت‌گرا

ورود چند گروه تروریستی اشرار به مرزهای شمال غرب کشور که با واکنش سریع رزمندگان بسیجی کرد و پاسداران مواجه شد و تعداد زیادی از آنان به درک واصل شدند، حاکی از تغییر راهکنشی در بین تعدادی از گروهک‌های تروریستی و ورود به مرحله نظامی است.
این تغییر راهکنشی، به دنبال ارتباط‌گیری و تشویق عناصر سرویس‌های یک کشور منطقه و آمریکایی‌ها با گروهک‌های تروریستی و تلاش آنها، به‌ویژه آمریکایی‌ها به ایجاد اتحاد بین این گروهک‌ها و ترغیب و واداشتن آنان به ایجاد ناامنی و اقدامات تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد. آنچه برخی از این ضدانقلابیون را به پذیرش اقدام نیابتی به نفع یک کشور منطقه و آمریکا قانع ساخته در چند عامل خلاصه می‌شود:
۱ ـ افلاس و شرایط ناشی از سال‌ها اردوگاه‌نشینی و نیازمندی به دلارهای نفتی برخی حکام منطقه و تسلیحات اهدایی آمریکا که بتواند هزینه عیاشی سران این گروهک‌ها و تردد متوالی آنان را به پایتخت‌های اروپایی فراهم سازد. ۲ ـ جبران سرخوردگی ناشی از سال‌ها آوارگی و دربه‌دری برای پیکره خسته از وعده‌های پوچ و بن‌بست ایدئولوژیک نیروها که ورود به درگیری‌های نظامی می‌تواند تا مدتی به سرگرم‌سازی و حفظ این پیکره کمک کند. ۳ ـ تلقی ضعف در مرکزیت نظام با نگاه به برجام و ورود جمهوری اسلامی ایران به گفت‌وگو با آمریکا که در تحلیل سران ضدانقلاب آمریکا هدفی جز فرسایش قدرت نظام را دنبال نمی‌کند و این نیز نوعی فرصت‌ برای ضدانقلاب به شمار می‌آید. ۴ ـ تمرکز جمهوری اسلامی ایران بر روی مبارزه با تهدید داعش و اولویت نداشتن حضور نیروهای مسلح در مناطق مرزی و پوشش دادن به داخل که زمینه جولان گروهک‌های تروریستی را فراهم می‌کند. ۵ ـ ضعف دولت اقلیم کردستان عراق در کنترل گروهک‌های ضدانقلابی که عقبه‌ای امن برای تروریست‌‌ها و شرایط هرج‌ومرج در دو سوی مرز را از نگاه آنان فراهم می‌آورد.
بنابراین سران گروهک‌های ضدانقلاب با فرض اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایط ضعف به سر برده و چند اقدام نظامی می‌تواند، هم اعتبار آنان را نزد اربابان خارج از کشور فراهم کند و هم دسترسی آنان به لجستیک، پشتیبانی و پول آمریکا و حکام منطقه‌ای را موجب شود، خطر بازگشت به مرحله نظامی را پذیرفته‌اند.
در واقع دریوزگی سران ضدانقلاب آنان را به میدان خیانت جدیدی کشانده که ورود به جنگ نیابتی به نفع یک کشور منطقه و آمریکای جنایتکار است و این سند رسوایی ادعاهای قومیت‌گرایانه این گروهک‌ها و خیانت آشکار آنها به هویت ملی و ایرانی قوم کرد است؛ چرا که هنوز هزاران زن و کودک کرد ایرانی در اسارت داعش به سر می‌برند و نه تنها خاطره جنایات داعش در شنگال و حمله به کرکوک و اربیل از اذهان مردم پاک نشده بلکه این آمریکایی‌ها هستند که در عروسک‌گردانی تغییر موضع داده و به کمک عربستان که ابتدا هجوم داعش را انقلاب مردمی می‌نامید، امروز ائتلاف ضدداعش تشکیل داده و پس از نتیجه نگرفتن از شکاف مذهبی برای ادامه جنگ نیابتی در منطقه از گروهک‌های تروریستی جدید و مدعی قومیت‌گرایی استفاده ابزاری می‌کنند، اما یادمان باشد که روزگاری همین آمریکا و حامیان صدام و حزب بعث برای اقدام علیه جمهوری اسلامی بسیج شدند و برخی گروهک‌های ضدانقلابی هم با اتکا به حمایت صدام و نیابتی به نفع او به اقدامات تروریستی و ناامنی برخی مناطق روی آوردند که نتیجه‌ای جز روسیاهی نداشت، اما گویی حافظه تاریخی همراه با هویت آغشته به خیانت و جنایت سران این گروهک‌ها جای عبرت‌آموزی باقی نگذاشته است.

رسول سنائی‌راد

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید