749 | جدیدترین شماره هفته نامه صبح صادق

0
276

749fe

بدر مقاومت

«سیدمصطفی بدرالدین» ملقب به «سیدذوالفقار» که از او به عنوان جانشین «عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب‌الله لبنان یاد می‌شد، روز جمعه بر اثر انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق، به شهادت رسید. پس از گمانه‌زنی‌های زیادی که صورت گرفت، سرانجام حزب‌الله لبنان اعلام کرد که نتیجه تحقیقاتش نشان می‌دهد بدرالدین با شلیک خمپاره گروه‎های تکفیری در سوریه به شهادت رسیده است و این واقعه بر عزم و اراده این گروه برای ادامه نبرد با گروه‎های جنایتکار تکفیری-تروریستی خواهد افزود.
اما چرا سیدمصطفی بدرالدین در این شرایط زمانی و آن هم در سوریه که امروز کانون رویارویی جبهه مقاومت و جبهه تکفیری ـ صهیونیستی است، هدف قرار می‌گیرد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش توجه به تحولات اخیر که حول محور حزب‌الله لبنان رقم خورده است، خالی از لطف نخواهد بود.
پس از پیروزی‌های بزرگی که حزب‌الله لبنان در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه در برابر صهیونیست‌ها به دست آورد، امروز در حال تثبیت جایگاه خود در داخل لبنان و حضور موفق منطقه‌ای در حمایت از جبهه مقاومت در سوریه است. تقویت پایگاه اجتماعی این جنبش در داخل لبنان که نمونه اخیر آن در مرحله نخست انتخابات شوراهای شهر نمود پیدا کرد و نامزدهای مورد حمایت حزب‌الله مورد اقبال رأی‌دهندگان قرار گرفتند و توفیقات حاصل شده در جبهه مقاومت که متشکل از ارتش سوریه، حزب‌الله لبنان، نیروی قدس سپاه و حمایت‌ها و پشتیبانی‌های نظامی روسیه به مقابله با جبهه تروریستی-تکفیری می‌پردازد و زوال روزافزون تروریست‌ها را در پی داشته است، نگرانی حامیان منطقه‌ای تروریست‌ها و دشمنان حزب‌الله را به همراه داشته و سبب شده است با توسل به شیوه‌های مختلف در صدد ضربه زدن به این نیروی جهادی برآیند.
از تلاش عربستان برای اتهام‌زنی به حزب‌الله در قالب بیانیه‌های شورای همکاری خلیج‌فارس و اتحادیه عرب، تا فشارهای غرب و آمریکا به این گروه همه و همه در راستای بسترسازی برای رژیم صهیونیستی در جهت مقابله بیشتر با حزب‌الله و منزوی کردن این جنبش و حذف این عنصر تعیین‌کننده از صحنه سیاسی لبنان صورت گرفت. اما نه تنها هیچ نتیجه‌ای در بر نداشت؛ بلکه روزبه‌روز بر محبوبیت آن در بین مردم این کشور افزوده شد و آنها دوشادوش رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه به فتوحات بیشتر و پیروزی‌های بزرگ‌تری دست یافتند.
ایستادگی جانانه و مقاومت تمام‌عیار نیروهای حزب‌الله طی سال‌های طولانی در برابر تجاوز صهیونیست‌هایی که رؤیای اشغال لبنان را در سر داشتند از یک سو و درک سیاسی و تلاش برای وحدت و وفاق گروه‌ها و جریان‌های مختلف لبنانی برای حمایت از مصالح و منافع ملی این کشور از سوی دیگر از حزب‌الله لبنان نیرویی پدید آورده که نقش‌آفرینی‌های ویژه آن را در سالیان اخیر در عرصه داخلی و منطقه‌ای رقم زده است و این مهم سبب شده تا دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مقاومت، نگران آینده سیاسی خود و منافع‌شان در منطقه باشند.
در پایان باید به این دو مطلب توجه داشت که: اولاً، شهادت یک فرمانده کارآزموده و دلیر اگرچه برای جبهه مقاومت ضایعه‌ای تلخ است، اما خط مقاومت خط سرخ شهادت است و سربازان و سرداران آن عاشق و شیفته شهادتند و با شوق وصل گام در این مسیر می‌گذارند. تجربه سالیان مبارزه هم گویای این حقیقت است که این راه هیچ‌گاه بی‌رهرو نخواهد بود و فرزندان شیفته و غیور جای شهیدان را در خط مقدم مبارزه خالی نخواهند گذاشت و راهی که از شهادت احمد قصیر، شیخ راغب حرب و سیدعباس موسوی آغاز شده و تا عماد مغنیه و سیدمصطفی بدرالدین ادامه داشته تا پیروزی نهایی بر جبهه کفر و استکبار تداوم خواهد یافت. ثانیاً، نقشه‌ها، توطئه‌ها و ترورهای صهیونیست‌ها و جبهه تروریستی-تکفیری با حمایت آل‌سعود و شرکای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها نمی‌تواند هیچ آسیبی به جایگاه تثبیت شده حزب‌الله لبنان در موازنه قدرت در منطقه و جبهه مقاومت وارد کند و رؤیای صهیونیست‌ها برای پایدارسازی امنیت سرزمین‌های اشغالی هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد.

علی حیدری

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید