661 | شماره جدید هفته نامه صبح صادق

0
378

نقض آتش‌بس صهیونیسم را خوارتر می‌کند

661

معادله شکل گرفته میان نیروهای مقاومت و رژیم سفاک صهیونیستی، پس از ۲۹ روز جنگ نابرابر در غزه نخست‌وزیر جنون‌زده این رژیم جلاد و کودک‌کش را به وحشت انداخت. سه متغیر اصلی این معادله وحشت‌افزا، مردم فلسطین، تونل‌ها و موشک‌های نیروهای مقاومت هستند. رفتار خونخوارانه نتانیاهوی جنون‌زده در این ۲۹ روز حاکی از آن بود که قصد دارد تا آنجا که توان دارد مردم بی‌گناه غزه را قتل‌عام کند تا مردم دست از حمایت نیروهای مقاومت بردارند و آنها نیز به زانو در آیند. با این هدف شیطانی تا آنجا که در توان داشت قتل‌عام کرد اما در خلال قتل‌عام‌های فجیع، حمایت مردم بی‌دفاع و کشته داده و هستی از دست داده غزه از مقاومت و استواری نیروهای مقاومت را مشاهده کرد. این حمایت تحسین‌برانگیز مردم غزه از مقاومت در فرصت آتش‌بس ۷۲ ساعته خود را روشن‌تر و گسترده‌تر نشان داد. این مقاومت و حمایت مردمی از نیروهای مقاومت، با پیوستن و گروه خوردن فریاد اعتراضی فلسطینیان سایر مناطق فلسطین به ویژه کرانه باختری با فریاد مقاومت مردم غزه عظمت آن را بیشتر ساخت. ادعای نخست‌وزیر جنون‌زده رژیم پلید صهیونیستی این بود که در این کشتار گسترده به دو هدف تخریب تونل‌ها و نابودی موشک‌های حماس دست یافته است؛ اما شلیک موشک‌های مقاومت از درون تونل‌ها تا دقایقی پیش از اجرای آتش‌بس ۷۲ ساعته دروغ بودن ادعای نخست‌وزیر جنون‌زده را آشکار ساخت. اینجا بود که وی متوجه حقیقت وضع موجود و این معادله وحشت‌زا شد. این نخست‌وزیر جنایتکار که قادر به ادامه نبرد نبود با دست خالی و با استیصال کامل و لکن با دو هدف تعریف شده به آتش‌بس و نقض آن تن داد:

۱ـ صهیونیست‌ها که در اواخر جنگ ۲۹ روزه متوجه شدند تشدید حملات و کشتار هر چه بیشتر فلسطینیان چیزی را به نفع آنها تغییر نمی‌دهد و در مقابل شلیک موشک‌های نیروهای مقاومت تمامی سرزمین‌های اشغالی را در وحشت کامل فرو برده و عملاً کلیت رژیم سفاک صهیونیستی و ساکنان غاصب سرزمین‌های اشغالی را بدون توجیه منطقی درگیر جنگی ساخته که حاصلش برای آنها ناامنی و پریشان دائمی است، برای فرار از این وضعیت آزاردهنده که در ادامه می‌توانست خسارات اجتماعی و امنیتی غیرقابل جبرانی برای صهیونیست‌ها داشته باشد، ناگزیر و عاجزانه پیشنهاد آتش‌بس ۷۲ ساعته مصری‌ها را پذیرفتند؛ اما به‌ناگاه با مطالبات سنگین نیروهای مقاومت مواجه شدند. اگر خسارات پذیرش مطالبات نیروهای مقاومت بیشتر از خسارات تداوم درگیری که در بالا به آن اشاره شد، نباشد، کمتر از آن نیست. به عبارتی صهیونیست‌ها پس از حضور در پای میز مذاکره احساس کردند، از این طریق به هدف‌شان نمی‌رسند و خیلی چیزها را نیز از دست می‌دهند.
اما در این میان برای آنها این تصور پیش آمد که تخریب تونل‌ها و بمباران زاغه‌های مهمات نیروهای مقاومت توان نظامی آنها را به شدت کاهش داده و آنها قادر به ادامه جنگ نیستند و یا اینکه جاسوسان رژیم صهیونیستی در غزه، به اشتباه اخباری را دال بر نابودی تونل‌ها و ذخیره مهمات نیروهای مقاومت به صهیونیست‌ها داده‌اند.

۲ـ صهیونیست‌ها با جدی گرفتن تصور فوق یا خبری از جنس آن، به علت گرفتار آمدن در مخمصه مرگبار درگیری با پیامدهای سنگین اجتماعی، سیاسی، امنیتی ادامه جنگ و نیز تسلیم‌شدن در برابر مطالبات سنگین نیروهای مقاومت، بدون ارزیابی دقیق قضیه، آتش‌بس را نقض و حملات را از سر گرفتند. به امید آنکه نیروهای مقاومت پاسخی ندهند، تسلیم شوند و مسئله مطالبات نیز منتفی شود؛ اما از سرگیری شلیک قدرتمندانه موشک‌های مقاومت این تصور را باطل کرد و صهیونیست‌ها در رسیدن به هدف دوم نیز ناکام ماندند. ادامه مقاومت و شلیک موشک سبب می‌شود و دیری نمی‌گذرد که صهیونیست‌ها خوارتر از پیش دریوزانه به میز مذاکره باز می‌گردند. ان‌شاءالله

رضا گرمابدری

 

دریافت نسخه پی دی اف
دریافت نسخه متنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید