چه وقت خوار و ذلیل می‌شویم؟!

نکته: در زمان حکومت عبدالملک، حجاج به مدینه حمله کرد و عبدالله‌بن‌زبیر را به دار آویخت. عبدالله‌بن‌ عمر نزد حجاج آمد و گفت: دستت را دراز کن تا با تو برای عبدالملک بیعت کنم، چراکه پیامبر(ص) فرمود: کسی که بمیرد و امام زمانش را نشناسد، به مرگ جاهلیت مرده است. حجاج پایش را دراز کرد و گفت: دستم مشغول است. عبدالله‌بن عمر که تحقیر شده بود، گفت: مرا تمسخر می‌کنی؟! حجاج گفت: ای احمق بنی‌عدی، تو با علی بیعت نکردی و حال دیندار شده‌ای و می‌گویی رسول اکرم(ص) چنین و چنان فرموده است؟! به خدا سوگند ترس از چوبه داری که عبدالله‌بن‌زبیر به آن آویخته شده، تو را به اینجا آورده است!
نظر: کسانی که در برابر دشمنان خود را ذلیل و خوار نشان دهند، سرنوشتی همچون عبدالله‌بن عمر خواهند داشت. مگر ضعف نشان دادن خاتمی در دوران دوم خرداد در برابر غرب، جز محور شرارت نامیدن ایران توسط بوش پسر در آن دوران، دستاورد دیگری برای کشور داشت؟! و یا همین سفر پرحاشیه هیئت پارلمانی اروپا به تهران و دیدار با آقای هاشمی که رئیس این هیئت حتی حاضر نشد به احترام آقای هاشمی از جای خود بلند شود… واقعیت این است که دشمن هرگاه ضعفی را مشاهده کند، با تکبر و غرور برخورد می‌کند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>