وحدت کلمه سد نفوذناپذیر در برابر دشمن

امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) روز عید سعید فطر در دیدار مسئولان و سفرای کشورهای اسلامی به‌اختصار به وضعیت تأسف‌بار جهان اسلام پرداختند و فرمودند: «امروز دنیای اسلام دچار مشکلات بزرگی است. ما در منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم که متأسفانه در متعددی از کشورهایی که پیرامون ما هستند، مشکلاتی وجود دارد که غالباً هم این مشکلات، تزریق شده و تحمیل‌شده از سوی دیگران و از سوی بیگانگان است.» معظم‌له وضعیت مصر، لیبی و سوریه را مصداق این مسئله برشمردند و با اشاره به اینکه این نوع توطئه‌ها در ایران اثر ندارد، با توصیه اکید به مسئولان و شخصیت‌های دارای نفوذ کلام فرمودند: «تا آنجا که می‌توانند، بر روی این اتحاد و انسجام باارزش ملت ایران تکیه کنند؛ ایمان به خدا و اتحاد، دین و اتحاد کلمه؛ این دو چیز است که می‌تواند کشورها را، ملت‌ها را روی پای خودشان نگه‌دارد، قدرت مقاومت به آن‌ها بدهد و ملت ایران بحمدالله از این دو برخوردار است.»

برای رسیدن به‌ عمق و اهمیت فرمایش امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) باید تحلیل درست و دقیقی از حوادث منطقه و اهداف دشمن داشت. دشمن مشابه این توطئه خطرناک و خانمان‌سوز را از ابتدای انقلاب در ایران به کار گرفت و با اینکه شکست خورد، با تغییراتی در آن، برخی از کشورهای اسلامی را هدف قرار داد. در یک نگاه کلان و راهبردی، به آشوب کشاندن کشورهای اسلامی یک هدف تاکتیکی است و در اختیار گرفتن کامل منطقه  غرب آسیا (خاورمیانه) هدف اصلی است تا امنیت کامل برای رژیم صهیونیستی حاصل شود. ایران و متحدانش، قلب غرب آسیا (خاورمیانه) هستند و هدف اصلی، با ضربه سنگین به ایران محقق می‌شود. دشمن با مشاهده کارکرد موفق توطئه علیه کشورهای اسلامی درصدد است دایره این روش و توطئه را به میزانی گسترش دهد که منطقه هدف اصلی یعنی ایران را نیز فراگیرد؛ از این رو در وضعیت حساس منطقه، توجه مسئولان به توصیه کلیدی رهبر معظم انقلاب (دین و اتحاد کلمه) برای مقابله با توطئه‌های خبیثانه دشمن و خنثی کردن آن، بسیار ضروری است. در حالی که برخی همچنان خط سیر ایجاد نفاق و اختلاف‌انگیزی گذشته را دنبال می‌کنند تا این نقطه قوت نظام را تضعیف کنند، مسئولان باید با آگاهی و هوشیاری تمام، ضمن جلوگیری از بروز هرگونه اقدام خلاف وحدت و اتحاد کلمه، مراقب اقدامات پیدا و پنهان دشمن باشند و موضوع را کاملاً‌ جدی بگیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>