مدافعان حرم؛ شهدایی که مظلوم واقع شدند!

امروز جبهه مقاومت با توجه به تحولاتی که در منطقه رخ داده، دستخوش اتفاقات فراوانی شده که از آن جمله تغییر تاکتیکی دشمن از حضور نظامی مستقیم به حمایت از تروریست‌های تکفیری مورد حمایت استکبار غربی و ارتجاع عربی است. در این میان جبهه تروریستی ـ تکفیری دست بر نقطه حساس جبهه مقاومت، یعنی حرم ائمه معصومین(علیهم‌السلام) گذارده و در یک آوردگاه اعتقادی اهداف اصلی خود را تخریب حرم ائمه(علیهم‌السلام) و تشکیل خلافت اسلامی اعلام کرده است؛ خلافتی مبتنی بر اصول بنی‌امیه و بنی‌عباس. در این راستا از آنجا که اسلام مرزهای سیاسی امروز که مبتنی بر سیاست‌های استعماری کهن کشیده شده را اعتباری می‌داند و امت و ملت اسلام در دیدگاه قرآن بیان شده است، بسیاری از مسلمانان هم در اسلام قلابی معرفی شده از ناحیه وهابیت و هم در اسلام ناب و اصیل محمدی(ص) قائل به چنین مرزهایی نبوده‌اند و مشاهده می‌شود که در هر دو جبهه حق و باطل ملیت‌های مختلفی حضور دارند. در این میان بنا به مصالح کشورهای درگیر در جبهه مقاومت و جبهه روبه‌رو هیچ‌گاه به‌طور علنی درباره ملیت و قومیت رزمندگان و جنگجویان صحبت به میان نمی‌آید، مگر برای اینکه مقاصد سیاسی به همراه داشته باشد. بیان تعداد تروریست‌های اروپایی و آمریکایی پیوسته به جبهه تروریستی ـ تکفیری در حالی که کشورهای آنان از مبارزه با این تروریست‌ها دم می‌زنند، خود یک مسئله است! اما در جبهه مقابل اگرچه عمده رزمندگان دخیل در جبهه‌های درگیری از همان کشور درگیر در جنگ هستند و تعدادی آزادمرد از دیگر کشورها و نیز تعدادی مستشار نظامی به کمک آنها شتافته‌اند، هیچ‌گاه سعی نشده موضوعات و مظلومیت‌های شهدای آنها بیان شود؛ شهدایی که از سر اعتقاد و ارادت به خاندان عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) و پیامبر خدا(ص)، خانواده و دین او، رو به سوی جهاد کرده‌اند.
ما بعضاً ابا داریم که بگوییم لشکر فاطمیون متشکل از افغانی‌های شیعه در سوریه درگیر است، یا ابا داریم بگوییم برخی گروه‌های مبارز مردمی شامل شیعیان پاکستانی، عراقی، لبنانی، افغانی و… بدون وابستگی به نهادهای نظامی کشور خود از سر ارادت رو به سوی دمشق و دفاع از حرم عمه سادات رفته و برخی شهید شده و برخی هم شاید سال‌هاست به خانه بر نگشته‌اند تا ماجرای جنگ تمام شده و امنیت به حرم بازگردد. ابا داریم از بیان اینکه امروز در عراق خیل زیادی از جوانان شیعه از کشورهای مختلف برای مبارزه با داعش و دفاع از حرم ائمه(علیهم‌السلام) مدفون در سامرا، کاظمین، نجف و کربلا حضور دارند. مهم‌تر اینکه شاید هیچ یک از این جوانان داوطلب حقوقی دریافت نمی‌کنند و تنها تجهیزات جنگ برای آنها فراهم است. به هر جهت باید گفت برخی از این ابا داشتن‌ها را چاره‌ای نیست و همگی عاملی است برای مظلومیت شهدایی که در این راه رفته‌اند و رزمندگانی که در این راه استقامت می‌کنند؛ چرا که مظلومیت وجه مشترک پیشوایان معصوم ما و پیروان واقعی آنها در دوران‌های گوناگون است.

علیرضا جلالیان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>