حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه به همراه جمعی از اعضای هیئت رئیسه نمایندگی ولی فقیه در سپاه با حضور در منزل شهید حاج‌حسن ایرلو، سفیر ایران در صنعا خانواده این شهید را مورد تفقد قرار داد. در این دیدار که به همت مدیریت امور ایثارگران نیروی انسانی نمایندگی ولی فقیه در سپاه صورت گرفت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طیبی‌فر، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، سردار کریم امیری مشاور ومسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سردار حسن نقی‌زاده معاون نیروی انسانی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی را همراهی کردند.

ورود به ساختمانی چهار طبقه در شهرک شهید محلاتی که اتفاقاً منزل شهید در طبقه چهارم این ساختمان بدون آسانسور بود، مقدمه‌ای جالب برای این دیدار به شمار می‌رفت. جمع مهمانان شهید خیلی دوستانه پله‌های ساختمان را تا منزل شهید طی کردند.
پسران شهید حاج حسن ایرلو به همراه مادر و خواهرشان پذیرای نماینده ولی فقیه در سپاه و هیئت همراه بودند. پسر ارشد شهید درباره پدر و تخصص ایشان در رابطه با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس توضیحاتی داد و گفت: «بعد از اینکه ایشان با آن وضعیت خاص در یمن مستقر شدند، به ما گفتند الان که در میدان هستم، می‌بینم مطالعات و دانسته‌هایم در رابطه با یمن با واقعیت میدان تکمیل شده و الان انگار با یک یمن جدید مواجه شده‌ام.»وی گفت: «در واقع می‌توانم بگویم هیچ کس در کشور به اندازه پدر به مسائل یمن مسلط نبود و پدر خیلی مورد وثوق جناب سید بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن بود و خیلی مواقع ایشان پدر را در رابطه با تحولات داخلی و مسائل یمن مورد مشورت خود قرار می‌داد.» سابقه فعالیت نهضتی و دیپلماسی شهید ایرلو بنابر سخنان پسرش به سال ۱۳۶۴ و لبنان بر می‌گردد.از اینجای مجلس بحث وارد موضوع تحسین برانگیز بودن مردم یمن شد و دکتر حاجی صادقی نیز چند نکته تحسین برانگیز در خصوص مردم مقاوم و مسلمان یمن گفت. حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به رفاقت و دوستی شهید ایرلو و حاج اسماعیل قاآنی گفت: «برای حاج اسماعیل اول شهادت حاج قاسم، بعد شهادت سردار حجازی و بعد شهادت حاج حسن ایرلو خیلی سخت بود و من این سختی و حسرت دوری از دوستان را در حاج اسماعیل قاآنی دیدم.»
اما زمانی که پسر دوم شهید وارد بحث شد، از مادر گفت و اینکه واقعاً همه خانواده مدیون مادر یا به عبارتی همسر شهید ایرلو هستند. پسر دوم شهید گفت: «من می‌دانم که مادر در همه اجرهایی که پدر دارد شریک است، حتی در اجر شهادت.» همه جمع این جمله او را تصدیق کردند. پسر ارشد شهید از ماجرای حاج قاسم سلیمانی قبل از شهادت گفت، زمانی که پدر به مسند سفارت ایران در صنعا منسوب شد، حاج قاسم همانجا به مادرم گفت حاج حسن در این مأموریت شهید خواهد شد. سردار مهران طهماسبی هم که از همسایگان شهید ایرلو است، در جمع حاضر بود و گفت: «در مدت بیست و چند سال همسایگی با این خانواده به جرئت می‌گویم حاج حسن را بیشتر از ۲۰ بار ندیدم، خیلی اهل کار و تلاش بود. زود می‌رفت و دیر می‌آمد، اما پسرانش را در این مدت خوب می‌شناسم و می‌گویم فرزندان حاج حسن ایرلو انسان‌های بسیار وارسته و مؤمنی هستند.» نماینده ولی فقیه در سپاه نیز در این مجلس چند خاطره درباره شهدا و همسران آنها گفت و با تأیید سخنان پسر شهید ایرلو در خصوص اهمیت همراهی همسران شهدا و انسان‌های موفق برای خانواده این شهید آرزوی صبر و توفیق بیشتر کرد و به واسطه محدودیت‌های کرونایی پس از اهدای لوح تقدیر و نیز تقدیم انگشتر تبرک رهبر معظم انقلاب به همسر شهید دقایقی نیز بصور خصوصی پای درد و دل های خانواده شهید نشست و پس از شنیدن سخنان همسر، دختر و پسران شهید با همراهی و بدرقه پسران شهید ایرلو منزل این شهید را ترک کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید