فتنه‌گران در زندان اوین یا هتل اوین…؟

انتقاد ما به قوه قضائیه است که چرا فتنه‌گرانی که هشت ماه تهران را با فتنه‌گری‌های خود به آشوب کشیده و هزینه‌های فراوان بر نظام و مردم تحمیل کرده‌اند، هنوز هم همان راه را البته این‌بار از داخل زندان ادامه می‌دهند؟!

نفس وجود زندان در همه فرهنگ‌ها و کشورها، ایجاد محدودیت برای فرد خاطی و خلافکار است تا بدین وسیله چنین افرادی متنبه شوند و دست از خلاف و اشتباه بردارند. منطقاً این محدودیت‌ها برای جانیان،  قاتلان، قاچاقچیان، محاربان، مفسدان و… باید با شدت بیشتری اعمال شود. حال اگر این زندانیان، فتنه‌گران فتنه ۸۸ باشند که کشور را دچار بحران کرده و خسارات مادی و معنوی و حیثیتی زیادی بر آن وارد آورده‌اند، نفس وجود زندان با تعریف واقعی آن یعنی «محرومیت برای تنبه»، بیشتر معنی پیدا می‌کند. اما در حادثه زندان اوین و فتنه‌گری فتنه‌گران این زندان که با استقبال گسترده رسانه‌های خارجی و ضدانقلاب مواجه شد، هر چند که با روشنگری مسئولان زندان و پخش پشت‌پرده‌های آن از شبکه‌های سیما، بسیاری از اهداف پشت‌پرده این حرکت فتنه‌گران مشخص شد؛ اما نکته‌ای که متأسفانه مغفول باقی‌مانده و کمتر کسی بدان پرداخته – در حالی که بسیار نیز حائز اهمیت است – بی‌دقتی، سهل‌انگاری و عدم نظارت جدی دست‌اندرکاران این زندان برکارهای زندانیان آن به‌ویژه فتنه‌گران حاضر در آن است. اینکه گفته می‌شود در بازرسی از این زندان، وسایل ارتباط با خارج زندان از جمله ده‌ها گوشی موبایل، سیم‌کارت‌های متعدد، کابل‌های ارتباطی، تبلت، فلش‌مموری و… کشف شده، نشان‌دهنده چه موضوعی می‌تواند باشد؟!
اینکه یکی از زندانیان از داخل این زندان با رابط خود در بی‌بی‌سی فارسی تماس بگیرد و اطلاعات دروغ درباره وقایع این زندان را در اختیار این رسانه‌ قرار دهد و یا فردی از داخل زندان، با عوامل احمد شهید، (نماینده به اصطلاح حقوق‌بشر سازمان ملل) ارتباط بگیرد و… را چگونه می‌توان توجیه و تحلیل کرد؟ آیا فتنه‌گران و ضدانقلاب و دشمنان نظام در داخل زندان‌های ما گماشتگانی دارند که خدمات‌رسانی به این فتنه‌گران زندانی را برایشان تسهیل می‌کنند؟!
انتقاد جدی ما امروز به قوه قضائیه است که چرا فتنه‌گرانی که هشت ماه تهران را با فتنه‌گری‌های خود به آشوب کشیده و هزینه‌های فراوان بر نظام و مردم تحمیل کرده‌اند، هنوز هم همان راه را البته این‌بار از داخل زندان ادامه می‌دهند؟! پس نفس وجود زندان برای این جنایتکاران و خیانتکاران به نظام و ملت چه بوده است؟!
سؤال قابل‌تأملی که پس از این حادثه و کشف پشت‌پرده آن برای بسیاری از دلسوزان انقلاب به‌وجود آمده نیز این است که: آیا فتنه‌گران در زندان اوین بوده‌اند یا هتل اوین…؟! واقعیت این است که هیچ‌کشوری، طغیان‌گران و آشوب‌گران خائن به خود را اینچنین مورد لطف و محبت قرار نمی‌دهد که ما در زندان اوین قرار دادیم!

علی اسماعیلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>