سرشت سپاه برگرفته از عاشورا است

0
909

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سرشت و گِل وجودی سپاه از گُل وجود عاشورا ریشه گرفته و سپاه نتیجه عاشورا و عاشورا بزرگترین حادثه جاودانه تاریخ است.
سردار سرلشکر حسین سلامی روز جمعه در جمع فرماندهان و مسئولان سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر افزود: عاشورا به ما میگوید با هیچ بهانه ای نباید میدان را ترک کردچراکه اگر کسی لباس جهاد را از تن در کند خداوند لباس ذلت را بر او می پوشاند.
وی بیان کرد: لباس جهاد برای ما شرف، افتخار و فضیلت است و امروز مکلف به دفاع از اسلام، احیای مجد و عظمت اسلام و آزاد کردن مسلمانان از اسارت و بردگی جاهلیت مدرن هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این ملت در یک تاریخ فشرده ۴۰ ساله قدرت گرفته و اسلام در این کشور به حاکمیت رسیده است.
سلامی گفت: اسلام نظامی قدرتمند را تشکیل داد آن هم قدرتی که توانست ابتکار عمل و میدان را از قدرت های بزرگ و به ظاهر قدرتمند دنیا را در تاریخ بگیرد و آن ها را متوقف و دشمنان را افسرده، پژمرده و عاجز کند.
وی ادامه داد: ما منطق غلبه را بر اساس تعالیم پیشوایان بزرگ انقلابمان آموخته ایم هم امام راحل و بعد از آن بیش از ۳۰ سال رهبری، رهبری بزرگ بر منطق وحی و حکمت است.
فرمانده سپاه پاسددران انقلاب اسلامی گفت: این حکمت الهام یافته از کلام الهی، نقطه مرکزی تدبیر انقلاب، ژرف اندیش آگاه و مسلط بر اعماق اندیشه و تفکر دشمنان توانسته است جنگ های چند بعدی دشمنان را با معنای شکست تفسیر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید