راه نرفته 969 – توقعات والدين

0
824

برای شنیدن صوتی این مطلب؛فایل پنجم را پخش کنید. شما می‌توانید دیگر نسخه صوتی‌ها را در همین‌جا و یا پست اختصاصی مربوط به هرکدام، بشوید.

پرسش: مردی ۳۵ ساله و متأهلم. با وجود اینکه پدر و مادرم درآمد دارند، همچنان درگیر خرج و مخارج آنها هستم و بیشتر پس‌انداز من صرف همین موضوع می‌شود. همسرم از مشکلات من اطلاع دارد و با درایت، من را همراهی و ملاحظه می‌کند. وظیفه من درقبال توقعات بیش ‌از حد والدینم چیست؟
پاسخ: پرسشگر عزیز! تأمین هزینه‌های زندگی والدین و پاسخ به توقعات ایشان اگر به درستی مدیریت نشود، سبب بروز اختلاف می‌شود. اولین قدم مدیریت شرایط است. به نکات مثبت زندگی خود توجه داشته باشید، اینکه همسرتان همراه شماست و ملاحظاتی دارد و اینکه آنقدر مهربان هستید و به این موضوع واقفید که والدین حقی بر فرزندان دارند، پس خودتان را سرزنش نکنید؛ فقط در پی مدیریت هزینه‌ها باشید و با همسرتان در این زمینه مشورت کنید تا اعتماد بین شما از بین نرود. هیچ‌گاه مستقیماً جبهه‌گیری نکنید، فقط با برنامه مشخص در مقابل توقعات آنها هزینه‌ها را بیان کنید. یک طرح اقتصادی مدون داشته باشید. با پیشگیری از بحران‌های مالی(بدون اعمال مداخله مستقیم) به حفظ غرور والدین خود نیز یاری رسانده‌اید. اگر والدین شما از لحاظ سلامت جسمانی و روانی در وضعیت مناسبی به سر می‌برند، یکی از نقش‌های شما کمک به مدیریت اقتصادی آنهاست. توقعات زیاد از حد والدین، تأیید شده نیست و در درازمدت برای سلامتی شما خطردارد؛ زیرا شما را درگیر می‌کند. والدین با آگاهی از این موضوع توقعات خود را کمتر کرده، چون سلامتی فرزند برای‌شان ارزشمند است. مرد در زندگی مشترک به همسرش تعهد دارد، ولی به پدر و مادر در صورت مستحق بودن متعهد است. پس سعی کنید هزینه‌ها را با دیگر فرزندان تقسیم کنید تا فشار مالی کمتر شود. باشد که در سایه حمایت و کمک به والدین ثواب جمیل و برکت فراوانی نصیب شما و زندگی‌تان شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید