Yaddasht2

راهبردی تمام عیار برای نابودی رژیم صهیونیستی

صبح صادق آنلاین، اکبر صفری/ تجهیز کرانه باختری در راستای تکمیل پازل «مقاومت مسلحانه»، موضوعی بود که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان در واکنش به جنایت های اخیر سران جنگ سالار رژیم صهیونیستی رژیم مورد توجه قرار دادند. نظریه ای راهبردی که در عرصه میدانی آزمون پس داده و آثار و نتایج ارزشمندی برای جبهه  مقاومت به همراه داشته است.

این گفتمان صریح و شفاف که در ادبیات رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان جدیدی به شمار نمی رود؛ در واقع نسخه شفابخش نجات امروز و آینده جهان اسلام از چنگال رژیم صهیونیستی است که مبین دو پیام اساسی بود. پیام معظم له از یک سو بر ضعف و سستی رژیم صهیونیستی و از طرفی بر غیرقابل اعتماد بودن سران این رژیم تاکید می کند. امروزه ناکامی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی علی رغم حمایت شدید تسلیحاتی کشورهای غربی در برابر جبهه مقاومت موضوع جدیدی به شمار نمی رود. هرچند غوغاسالاری و شانتاژهای رسانه های غربی- عربی وابسته برخلاف این واقعیت آشکار گام بر می دارند .از دیگر سو رهبر معظم انقلاب در همین دیدار با یادآوری برخورد صهیونیست ها با یاسر عرفات به عنوان شخصی که همکاری های فراوانی با سران این رژیم داشت؛ مصداقی برجسته از بی اعتمادی و نفاق کامل سران این رژیم را مطرح می کند.

اما نگاهی به جنگ های اخیر رژیم صهیونیستی و جبهه مقاومت و آنچه امروزه در باریکه غزه می گذرد؛ حاوی چند نکته است که در بررسی اجمالی آنها عمق نگاه رهبر معظم انقلاب را به عنوان فرمانده معظم کل قوا در مورد راهکار اخیر ایشان در مقابله با رژیم صهیونیستی به خوبی بیان می کند.

۱٫عمق جنایت ها و تجاوزگری های رژیم اسرائیل در باریکه غزه نشان می دهد؛ این رژیم برای جبران شکست های گذشته و گسترش حوزه نفوذ خود در جهان اسلام از هیچ جنایت و تجاوزی دریغ نخواهد کرد.

۲٫ پیگیری طرح آتش بس و میانجی گری حامیان غربی این رژیم در عرصه دیپلماتیک در تنگنای کارزار و اوج گیری شکست های این رژیم، به ضعف این رژیم در برابر مقاومت اشاره دارد.

۳٫ خیز جهانی در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی حتی در تل آویو مرکز رژیم صهیونیستی و تداوم آن در اقصی نقاط جهان حکایت از آگاهی جهانی از ماهیت پلید این رژیم دارد. در این بین تداوم جنایت علیه مردم مظلوم باریکه غزه نشان از بی تفاوتی سران این رژیم به افکار جهانی دارد، به گونه ای که شیوه های مقابله با مهار این رژیم علاوه بر اعلام انزجار و نفرت نیازمند اقدامات عملی دیگری است.

۴٫حمایت همه جانبه کشورهای غربی به رهبری آمریکا و مواضع نهادها و سازمان های حقوق بشر و سکوت کشورهای عربی در قبال تجاوزگری رژیم صهیونیستی نشان می دهد؛ آنچه زمینه برون رفت از تجاوزگری رژیم صهیونیستی را فراهم خواهد کرد تنها در پرتو اراده مردم رقم خواهد خورد و امیدی به جامع جهانی و سازوکارهای بین المللی نیست.

۵٫ ناکامی رژیم صهیونیستی در برابر موشک های معمولی حماس، ناتوانی در نفوذ به غزه و ضعف در نبرد زمینی، تلفات سنگین و…حکایت از ضعف جدی رژیم صهیونیستی در عرصه نبرد دارد.

بنابراین بنا برآنچه رهبر معظم انقلاب به صراحت بیان فرمودند؛ تنها راه رهایی جهان اسلام از شرارت ها و تجاوزهای رژیم صهیونیستی، نابودی این رژیم و تنها راه تحقق نابودی اسرائیل مقاومت مسلحانه و بهترین گزینه برای نشان دادن ضرب شست مقاومت، تجهیز کرانه غربی به سلاح است. در این میان سهم جمهوری اسلامی همچون گذشته کمک به تحقق این  راهکار راهبردی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>