Yaddasht2

دو راهی مقاومت؛ تجهیز یا خلع سلاح

صبح صادق آنلاین، اکبر صفری / در مقابل فریادها و مطالبه مردم کشورهای مختلف از جامعه جهانی مبنی بر توقف جنایت و نسل کشی در غزه، «خلع سلاح حماس» به اصلی ترین مطالبه و بهانه سران رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن یعنی دولت آمریکا برای اجرای آتش بس تبدیل شده است. راهبردی که در عرصه گذر از جبهه مقاومت به بهانه های مختلف همواره مورد توجه و تاکید جبهه استکبار بوده و موضوع تازه ای  به نظر نمی رسد. چنانکه در موضوع مذاکرات هسته ای طرف های غربی به رهبری آمریکا سعی داشتند نتایج مذاکرات را به موشک های ایرانی و ماجرای سوریه پیوند بزنند. در مقابل جمهوری اسلامی به عنوان محور اصلی مقاومت نه تنها به خلع سلاح مقاومت اعتقادی ندارد؛ بلکه به تجهیز و حمایت تسلیحاتی بخش گسترده تری از عرصه مقابله با رژیم صهیونیستی به عنوان یک راهکار تاکید دارد.

نگارنده در این یادداشت در صدد است؛ به اختصار تفاوت مبنایی در این دو نوع نگاه و مطالبه راهبردی را واکاوی نماید.

  1.  واقعیت دنیای دیروز و امروز عرصه تقابل دنیای استکبار و جهان اسلام مبین آن است که تلاش آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی بر وابستگی و محدود سازی جبهه مقاومت بنا نهاده شده است. آنچه امروزه در مورد خلع سلاح حماس به بهانه های مختلف نیز برای چندمین بار با صدای بلند طرح می شود به واقع با هدف گرفتن ابتکار عمل از دستان مقاومت و کاهش قدرت مانور در عرصه میدانی است. در مقابل حامیان رژیم نامشروع صهیونیستی با باز نگهداشتن دست صهیونیست ها و حمایت تسلیحاتی، زمینه را برای حرکت پر شتاب ماشین جنگی این رژیم و تداوم انواع جنایت ها در دستور کار خود دارند. لذا تداوم این سیاست دوگانه قطعا حذف مقاومت را در آینده ای نه چندان دور و ترسیم چهره ای شکست ناپذیر و مقتدر از رژیم صهیونیستی را رقم خواهد زد. در حالیکه درماندگی و ضعف رژیم صهیونیستی در تقابل میدانی با مقاومت علی رغم نابرابری های تسلیحاتی کاملاً مشهود است.
  2.  بر خلاف نگاه غالب دولت های عربی و رهبران و برجستگان جهان اسلام و عرب مبنی بر تسامح و تساحل با رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی با توجه به فرایند رشد و توسعه این رژیم نامشروع به صراحت به حذف فیزیکی آن به عنوان تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی اعتقاد دارد و نتیجه تداوم حیات نامشروع این غده سرطانی را در مرگ خاموش و فراگیر دنیای اسلامی می داند. لذا تحقق دنیای بدون صهیونیزم و حذف رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی با اهداف استعماری در گام نخست به حداقل هایی نیاز دارد که از جمله آنها ابزار دفاع در قبال تجاوزگری، توان مقابله به مثل و امکان تعقیب این سگ هار و گرگ درنده‌ است.

۳٫حملات موفق گروه های مقاومت فلسطینی علیه اهداف نظامی رژیم صهیونیستی، تهدید موشکی تل آویو، مرگ ده ها نظامی صهیونیستی و عدم نفوذ زمینی صهیونیست ها به باریک غزه و ماجرای تونل های و حشت علاوه بر رعب و ترس در میان نظامیان و جمعیت عاریه ای سرزمین های اشغالی، به عنوان یک دستاورد میدانی ارزشمند در عرصه دیپلماتیک نیز برای مقاومت کاملا اثر بخش بوده است. به نحوی که تداوم پیروزی های حماس و توقف ماشین جنگی رژیم صهیونیستی حامیان این رژیم را برای اتخاذ آتش بس و توقف جنگ با توجه به شرایط حماس به پشت میز محاکمه کشانده است.

بنابراین موفقیت های حماس به عنوان بخش کوچکی از جبهه مقاومت ضمن تغییر در سبک نبرد و موازنه قدرت به سود جهان اسلام به الگویی برای سایر ملل مسلمان برای صیانت از اسلام تبدیل شده و زمینه رشد ملت فلسطین را در یک کارزار واقعی برای نبردهای سنگین بعدی فراهم کرده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>