درهای‭ ‬مملکت‭ ‬رضاخانی‭ ‬باز‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬شما‭…‬؟‭!‬

نکته: در کتاب «مدرس مجاهدی شکست‌ناپذیر» از قول سیدمیر عبدالباقی، فرزند شهید مدرس، آمده است: «در یکی از روزها یک نفر از نمایندگان مجلس به منزل ما آمد که به اتفاق پدرم به مجلس بروند. آقا (شهید مدرس) لباس خود را پوشید، ولی دکمه پیراهنش باز بود. نماینده رو به پدرم گفت: آقا! دکمه یقه شما باز است. پدرم نگاهی به او کرد و گفت: «نماینده مجلس باید به فکر دروازه‌های مملکت باشد که باز است، نه به فکر یقه پیراهن من!»

نظر: متأسفانه گاه بسیاری از مدیران، مسئولان و روسا به جای توجه به مسائل اصلی و مهم کشور یا سازمان و اداره و… بیشتر به مسائل جزئی و فرعی توجه نشان می‌دهند و از مسائل اصلی زیرمجموعه خود غافل می‌شوند؛ موضوع مهمی که سبب زیان دیدن تشکیلات تحت امرشان می‌شود. نکته زیرکانه‌ای که شهید بزرگوار مدرس به خوبی به آن اشاره می‌کند و می‌خواهد بگوید در کشور رضاخانی در حالی که به دلیل باز بودن دروازه‌های مملکت، انگلیس و روس در حال چپاول کشورند، چرا نماینده مجلس به باز بودن دکمه لباس ایشان حساسیت نشان می‌دهد؟! روح آن مرد بزرگ شاد باد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>