ثبات قدم در برابر یزیدیان زمان

پاسداران و بسیجیان را با جنس عاشورایی و لباس جهادی که برای عزت مسلمین بر تن کرده‌اند، بهتر می‌توان شناخت. پاسداران و بسیجیان، اعتقادات، باورها و ارزش‌ها و به‌طور کلی سبک زندگی و جهت حرکت‌شان را از مکتب و فرهنگ عاشورا گرفته و معتقدند: «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»
هر کس بر چنین باوری باشد، باید ببیند در این میدان در کدام صف ایستاده است؛ آیا در صف حسینیان قرار دارد و یاری‌کننده حسین زمان خویش است؟ یا خدای ناکرده، آگاهانه یا ناآگاهانه، خواسته‌ یا ناخواسته، در صف یزیدیان قرار گرفته و یاری‌کننده یزیدیان زمان است؟ اگر رویارویی همیشگی حق و باطل را قبول داشته باشیم، باید جبهه خود را در این رویارویی مشخص کنیم. وجود دو جبهه حق و باطل و نبرد مستمر میان این دو جبهه، نه یک امر ذهنی، بلکه یک واقعیت قطعی است که تاریخ بشر واقعیت‌شان را اثبات می‌کند. وجود خداوند متعال مظهر حق و در برابرش طاغوت مظهر باطل، انسان‌ها را به دو جبهه تقسیم می‌کند. خداوند و طاغوت هرگز در یک جبهه قرار نمی‌گیرند و زیر یک سقف جمع نمی‌شوند. تمامی انبیای الهی که فلسفه بعثت‌شان هدایت آدمیان به سمت خیر و سعادت است، آمدند و از ناحیه حضرت حق این پیام را آوردند: «ان اعبدوا الله و اجتنبوا الطاغوت»
کسانی که دعوت انبیا را لبیک گفتند، در ردیف مؤمنان قرار گرفتند و کسانی که این حقیقت را نادیده انگاشتند، در صف کفار قرار گرفتند و این گونه، دو جبهه خدا و طاغوت در برابر هم شکل گرفت. جبهه عاشوراییان و حسینیان؛ جبهه خدا و جبهه یزیدیان، جبهه طاغوت است. نبرد میان این دو جبهه همیشگی بوده است و هرگز سازشی میان این دو وجود ندارد. جنگاوران جبهه حق و جبهه عاشوراییان، مجاهدان فی‌سبیل‌الله هستند و جنگاوران جبهه مقابل، در راه طاغوت می‌جنگند. خداوند در قرآن کریم، این واقعیت همیشگی تاریخ را، این گونه توصیف می‌کند: «الذین آمنوا یقاتلون فی‌سبیل‌الله و الذین کفروا یقاتلون فی‌سبیل الطاغوت».
در زمان ما پاسداران و بسیجیان، بر تن‌کنندگان لباس جهاد و پیشگامان مبارزه با طاغوت هستند. لباس جهاد؛ لباس عزت، لباس حریت، لباس غیرت و لباس امنیت‌آفرین است. تا زمانی که این لباس بر تن پاسداران و بسیجیان و دیگر دلاورمردان سرزمین ایران اسلامی باشد، عزت، استقلال و حریت، امنیت و آسایش ملت ایران تأمین است. تا زمانی که این لباس بر تن مجاهدان فی‌سبیل‌الله و عاشوراییان زمان باشد، طاغوتیان زمان روی آرامش نخواهند دید و مستضعفان جهان امیدشان برای رهایی از چنگ مستکبران روزافزون خواهد بود. این حقیقت طی ۳۷ سال گذشته به اثبات رسید که لباس جهاد، عزت‌آفرین است. خطری که امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را به صورت جدی تهدید می‌کند، این است که کسانی با حیله‌های گوناگون و نقشه‌های شیطانی و عوام‌فریبانه می‌خواهند لباس جهاد را از تن فرزندان غیور این ملت خارج کنند. دوستی با ائمه کفر و طاغوت زمان و در واقع، سازش با یزیدیان زمان را، عامل تأمین‌ رفاه و مایه تأمین امنیت معرفی می‌کنند! این جماعت که حب دنیا تا اعماق وجودشان رخنه کرده، برای تأمین دنیای خود، حاضرند لباس جهاد را از تن مجاهدان فی‌سبیل‌الله خارج ساخته، بر اساس نظریه بازدارندگی سیاسی، از ناحیه دشمن برای ملت امنیت و رفاه تأمین کنند!
در پاسخ به این جماعت باید گفت، آنچه می‌پندارند سرابی بیش نیست. نتیجه خارج کردن لباس جهاد از تن در برابر دشمن مکار، جز پذیرش ذلت نتیجه دیگری نخواهد داشت. باید دانست که امنیت، رفاه، پیشرفت و توسعه و مهم‌تر از همه عزت، در پرتو اقتدار حاصل می‌شود. لباس جهاد، لباس اقتدار است و این لباس، امروز بر تن عاشوراییان زمان، یعنی پاسداران و بسیجیان است. پاسداران و بسیجیان در مقام نمایندگان حاضر در صحنه امت حزب‌الله، حسین زمان را به‌خوبی شناخته‌اند و با او پیمانی محکم بسته‌اند. امروز پرچمدار عاشوراییان زمان، رهبر عاشوراییان زمان و حسین زمان که تمام‌قد در برابر یزیدیان زمان ایستاده‌ است، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است. این حسین زمان، هر شب و هر روز و به ‌صورت مستمر، مؤمنان را به هوشیاری و آمادگی برای ایستادگی و مقابله با یزیدیان زمان و در رأس آنان آمریکای جهانخوار و شیطان بزرگ فرامی‌خواند. در نقطه مقابل، کسانی هم برای امت و جوانان این ملت، نسخه مذاکره و سازش تجویز می‌کنند. عجبا که اینان برای توجیه دینی و اسلامی راهبردشان برای سازش، به صلح امام حسن(ع) با معاویه، مذاکره حضرت علی(ع) با زبیر و مذاکره امام حسین(ع) با عمر سعد در شب عاشورا استناد می‌کنند. آیا اینان غافلند و نمی‌دانند که اولاً ماهیت آن صلح و مذاکرات چه بود و ثانیاً امروز ولی‌فقیه که ولایتش همانند ولایت امام حسن(ع)، امام علی(ع) و امام حسین(ع) است؛ بر راهبرد ایستادگی، مقاومت و تداوم مبارزه تأکید دارند. اگر ولایت فقیه را قبول دارند، چرا در امر مبارزه با طاغوت زمان، یعنی آمریکا و متحدانش، نه‌تنها به نصرت ولی‌فقیه نمی‌شتابند، بلکه در امر مبارزه تردید ایجاد می‌کنند. حال که به محرم وارد شدیم و به عاشورای دیگری نزدیک می‌شویم، باید گفت، عاشوراییان زمان و از جمله پاسداران و بسیجیان، در برابر یزیدیان زمان ثبات‌قدم دارند و در مسیر مبارزه و جهاد با یزیدیان، هرگز دچار تردید و دودلی نمی‌شوند. آنان به درستی راه را شناخته‌اند و هرگز از نصرت حسین زمان دست برنمی‌دارند.

دکتر یدالله جوانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>