تیغی که اعتقادات را سر می‌برد!

نکته: می‌گویند بومیان قطب شمال در زمستان، برای شکار گرگ‌ها روی تیغه ‌برنده‌ای مقداری خون ریخته و آن را در قالب یخ قرار می‌دهند و در کوه و جنگل رها می‌کنند. گرگ آن را پیدا کرده و شروع به لیس زدن می‌کند. یخ روی تیغ کم‌کم آب می‌شود و تیغه تیز، زبان گرگ را می‌برد و خون روی تیغه بیشتر می‌شود و گرگ توهم‌زده، با شدت بیشتری تیغه را لیس می‌زند تا خون بیشتری بخورد! غافل از اینکه این حرص و ولع و شهوت خوردن خونش، او را به مرور می‌کشد! و این در حالی است که نه گلوله‌ای شلیک شده و نه نیزه‌ای پرتاب! اما گرگ با همه غرورش به زیر کشیده و سرنگون شده است!
نظر: نگاهی دقیق به کاری که شبکه‌های ماهواره‌ای امروزه با برخی خانواده‌ها می‌کنند، بی‌شباهت به همین نحوه شکار گرگ‌های قطب شمال نیست. این شبکه‌ها به مرور، ارزش‌ها، اعتقادات و باورهای بینندگان خود را قربانی می‌کنند و این ساده‌لوحان که همیشه برای توجیه چرایی دیدن ماهواره، دیگران را متحجر نامیده و ادعا دارند که همه برنامه‌های ماهواره که بد نیست! و اینکه سریال‌های خانوادگی این شبکه‌ها، صحنه! ندارد و… فقط سرشان را زیر برف کرده‌اند. وقتی گرگی با آن قدرت، با حیله‌ای زیرکانه به زیر کشیده می‌شود، پس این بره‌های ساده! قطعاً طعمه‌های راحت‌تری هستند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>