تلاش‌های فرصت‌طلبانه برای بهره‌برداری از عامل وحدت

باتوجه به موفقیت‌های کسب شده توسط دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی، شرایط نسبتاً آرام و امیدوارکننده‌ای در سطح جامعه حاکم شده است و نشانه‌های شور و نشاط را در کشور می‌توان مشاهده کرد. این دستاورد که حاصل مقاومت چندین ساله ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی است، فرصت‌هایی را در داخل کشور نیز فراهم آورده که از آنان باید بیشترین بهره‌برداری را کرد.
با توجه به آنچه در نشست ژنو۳ گذشته است، هم‌اینک توپ در زمین آمریکایی‌ها و کشورهای غربی قرار دارد که ادعاهای خود را به اثبات رسانند. در طول این سال‌ها، بیگانگان همواره جمهوری اسلامی را به عنوان عامل دشمنی و خصومت معرفی می‌کردند که از تداوم تنازع با غرب سود می‌برده است. این ادعا حتی در میان برخی افراد ساده‌لوح و فریب‌خورده در داخل کشور نیز موافقانی داشت و زمزمه آن از گوشه و کنار به گوش می‌رسید. رویکرد جدید دولت برای حل مناقشات موجب شده تا جهت اتهامات اینک به سوی غرب برگردد و همه نگاه‌ها به رفتار کشورهای غربی جلب شود تا مشخص گردد آنان تا چه اندازه به ادعاهای صلح‌دوستانه خود پایبندند!
به‌واقع غرب در برابر چشمان تیزبین ملت ایران بار دیگر در معرض امتحانی دشوار قرار گرفته است تا شاید بتواند اعتماد از دست رفته‌اش را نزد ملت ایران کسب کند. کوچک‌ترین تخلف و دغلی در توافقنامه ژنو۳،‌ بر عمق کینه ملت ایران و ارتفاع دیوار بی‌اعتمادی خواهد افزود.
لذا مواضعی از قبیل اظهارات کارشکنانه وزیرخارجه آمریکا و برخی اظهارنظرات مسئولان کشورهای اروپایی بعد از این، نه‌تنها دغل‌بازی و فریبکاری دشمنان انقلاب اسلامی را آشکار می‌سازد، بلکه روحیه استکبارستیزی و ضدیت با آمریکا را در داخل کشور تقویت خواهد بخشید.
دستاورد دیگر نشست ژنو۳ آن است که وضعیت جدید می‌تواند به نوعی در ایجاد وحدت و تقویت انسجام داخلی کشور نیز موثر باشد. این توافقنامه نشان داد که راه غلبه بر دشمن، وحدت ملی برای ایستادگی و استقامت است تا دشمن از سیاست‌هایی چون تحریم و… عقب بنشیند. به واقع می‌توان نشان داد که بین وحدت ملی و اقتدار بین‌المللی رابطه معنادار مستقیمی وجود دارد و هرچه اختلافات داخلی کنار گذاشته شود و صدایی واحد از ملت ایران در سطح جهانی شنیده شود، دشمنان نیز مجبور خواهند بود تا ناتوانی و ناکامی سیاست‌های تجاوزطلبانه خود را اعلام کنند.
اما در این میان برخی فرصت‌طلبان نیز دست به کار شده‌اند و قصد دارند تا از فضای آرامش و پرنشاط حاصل شده برای مقاصد خود بهره‌برداری کنند و با برخی مباحث حاشیه‌ای مانع همگرایی و وحدت ملی شوند. این افراد که هنوز ملت نقش تفرقه‌افکنانه آنان در فتنه ۸۸ را به فراموشی نسپرده است، با صدور بیانیه و بیان اظهاراتی عجیب و غریب، در این بین خواستار آزادی سران فتنه و مجرمانی شده‌اند که در طول چهار سال گذشته به یکی از عوامل مهم اختلاف‌افکن در جامعه اسلامی بدل گردیده‌اند.
خطاب به این افراد و جریان‌های سیاسی باید گفت؛ موضوع فتنه ۸۸ و حوادث پس از آن، مدت‌هاست که در نزد افکار عمومی حل گردیده و کوس رسوایی فتنه‌گران زده شده است. همین انتخابات خردادماه سال ۹۲ کافی بود تا برای همه آنانی که ممکن است هنوز نسبت به صحت انتخابات سال ۸۸ تردیدی در دل داشته باشند، ثابت کند که نظام انتخاباتی در جمهوری اسلامی از چنان سلامتی برخوردار است که رئیس‌جمهور حتی با کسب ۲۵۰ هزار رأی بیش از حد نصاب، می‌تواند پیروز انتخاباتی چند ده میلیونی گردد.
در این میان، تنها مجرمان فتنه‌گر هستند که باید مطابق قانون، مدت زمان حبس خود را تحمل کنند و بعد از آن آزاد شوند، همان‌طور که بخش زیادی از آنها در این مدت آزاد شده‌اند. تنها در این میان، سران فتنه هستند که به دلیل خیانت بزرگی که به ملت و انقلاب کرده‌اند، باید در حصر خانگی به سر ببرند و اگر تاکنون احکام سنگین آنان صادر نشده، به خاطر رأفت نظام اسلامی است. احیای این اموات سیاسی که مدت‌هاست از ذهن و فکر ملت ایران خارج شده‌اند، تنها برای برخی جریان‌های سیاسی سودمند است که کاری جز ایجاد اختلاف و تشتت در جامعه ندارند و حیات خود را در وجود همین اختلافات جست‌وجو می‌کنند. مواجهه با این جریان‌های فرصت‌طلب پر مدعا تنها با هوشیاری ملت و بی‌توجهی به اظهارات اینچنینی محقق خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>