باتجربه‌ها قابل اعتمادترند!

نکته: می‌گویند پدری به هنگام مرگ، این سه وصیت را به فرزند ناخلفش کرد:
۱ـ اگر خواستی ملکی را بفروشی، ابتدا دستی به آن بکش و بعد آن را بفروش.
۲ـ اگر خواستی قمار کنی، با بزرگ‌ترین قمارباز شهر بازی کن.
۳ـ اگر خواستی مواد بکشی، با معتاد بزرگسالی شروع کن!
پس از مرگ پدر، پسر تصمیم به فروش منزل گرفت، طبق وصیت پدر آن را سروسامان داد، اما پس از اتمام کار، چون دید خانه بسیار زیبا شده، گفت: حیف است آن را بفروشم و نفروخت. برای قمار هم به سراغ قمارباز بزرگ شهر رفت، دید در خرابه‌ای زندگی می‌کند، دلیلش را که جویا شد، دانست که همه دارایی‌اش را در قمار از دست داده است. پس منصرف شد. بنا بر وصیت پدر به سراغ پدر یکی از دوستانش برای کشیدن مواد رفت تا با او شروع کند، اما او را به دلیل مصرف زیاد مواد، نزدیک به مرگ یافت. پس به عمق نصایح پدرش پی برد و به راه راست بازگشت…!
نظر: انسان خوب است در هر کاری، با باتجربه‌ترین و پخته‌ترین انسان‌ها همراه شود تا کارش به سرانجامی نیک برسد، نه اینکه به دلیل مشورت گرفتن از افراد ناپخته و بی‌تجربه دست به اقداماتی بزند که بعدها انگشت ندامت به دندان گیرد و پشیمان شود. در هر کاری باید با باتجربه‌ها و متخصصان آن کار مشورت و سپس اقدام کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>