اخبار بر خط
خانه / خبر و نظر / اين بار نامه 511 اصلاح‌طلب به اوباما

اين بار نامه 511 اصلاح‌طلب به اوباما

اصلاح‌طلب‌ها كه خود را جمعي از زندانيان سياسي سابق و كنوني و فعال مدني و سياسي و روشنفكران ايراني مي‌نامند با اشاره به فرصت طلايي و تكرار ناپذير پيش آمده از اوباما عاجزانه مي‌خواهند از اين فرصت نهايت بهره را ببرد.

به گزارش صبح صادق به نقل از خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگان؛ هنوز خبر ارسال نامه 31 حزب اصلاح‌طلب كه 30 حزب آن در يك اسم‌سازي حزبي تشكيل شده بودند و پاي نامه را امضا كرده بودند در محافل خبري رد و بدل مي‌شد كه خبر ديگري توجه رسانه‌ها را به خود جلب كرد. اين بار 511 چهره اصلاح‌طلب در نامه‌اي به رئيس جمهور آمريكا از وي خواستند به گام‌هاي مثبت ايران از طريق مذاكره خوش فرجام با نتايج مثبت برد ـ برد و رفع تحريم‌هاپاسخ مثبت دهد و موجب تداوم اين گام‌ها از هر دو سو شود.متن نامه تامل‌برانگيز اصلاح‌طلبان به رئيس جمهور آمريكا در حالي در رسانه‌ها منتشر شد كه در قسمتي از آن فعالان اصلاح‌طلب حضور حجت‌الاسلام و المسلمين روحاني در نيويورك را براي بازكردن قفل روابط ايران و آمريكا مثبت ارزيابي كرده و از اوباما خواسته‌اند از اين فرصت بهره بگيرد.

اصلاح‌طلب‌ها كه خود را جمعي از زندانيان سياسي سابق و كنوني و فعال مدني و سياسي و روشنفكران ايراني مي‌نامند با اشاره به فرصت طلايي و تكرار ناپذير پيش آمده از اوباما عاجزانه مي‌خواهند از اين فرصت نهايت بهره را ببرد.

چيزي كه در اين ميان بسيار قابل توجه و تامل است ذكر اين نكته است كه آيا نامه ارسال شده به اوباما پيامش در محتواست يا در اسامي؟

با نگاهي به 511 نام قرار گرفته در ذيل نامه ارسال شده به اوباما متوجه اين امر مي‌شويم كه طيف‌هاي مختلفي از به اصطلاح فعالان، پاي نامه‌اي را امضا كرده‌اند كه هر كدام از نظر سابقه كاري و نوع فعاليت با هم متفاوتند؛ از مصطفي تاجزاده كه در حال حاضر به دليل اختلال در امنيت كشور زندان است گرفته تا فرخ نگهدار و ابراهيم نبوي كه در توهين به مقدسات و اركان جمهوري اسلامي ايران گوي سبقت را از همه ربوده‌اند.

با اندكي دقت در متن نامه ارسال شده و كلماتي كه كنار يكديگر قرار گرفته‌اند به اين نتيجه مي‌رسيم كه پيام در محتوا گنجانده نشده ودر حقيقت محتوا، محتواي ارزشمندي نيست.

با نگاهي تيتروار به اسامي متوجه مي‌شويم كه تمام محتوا در اسامي است: مسعود بهنود روزنامه نگار فراري و جيره خوار شبكه بي بي سي يكي از افرادي است كه پاي اين نامه را امضا كرده، از آن طرف به نام سروش دباغ بر مي‌خوريم فردي كه پدرش چند ماه پيش فضاحت بي مانندي آفريد.

سيعد حجاريان كه در ميان شخصيت‌هاي اصلاح طلب به تئوريسين اصلاحات شناخته شده نامش در كنار اسامي ديگر در اين نامه به چشم مي‌خورد.نام همه اين افراد را كنار بگذاريم به دو نام آشنا يعني حنيف و رجبعلي مزروعي برمي‌خوريم، پدر و پسري كه از هيچ اقدامي عليه جمهوري اسلامي فروگذاري نكرده و هر كاري كه از دستشان بربيايد عليه جمهوري اسلامي ايران انجام مي‌دهند؛ از هك كردن ايميل وزارت امور خارجه گرفته تا ترتيب دادن جلساتي براي پياده كردن پروژه‌اي به نام ديواره آتش.نام‌ها در پايان نامه براي رئيس‌جمهور آمريكا پيام دارند. يوسفي اشكوري شخصي كه حتي عناد خود با جمهوري اسلامي را نيز به اعتقادات خود كشاند و دست ياري به منافقين داد. طيف‌هاي ضد انقلاب كه خود را به اصطلاح اصلاح طلب معرفي مي كنند نام‌هاي قابل تامل ديگري هم دارند: زهرا اشراقي كه هر چه قدر فكر كنيم و ببينيم از فلسفه وجود اسمش در اين ليست سر در نمي‌آوريم. همكاران منافقين، ضد انقلاب‌هاي همكار سيا و MI6 و شبكه‌هاي ضد انقلاب خارج نشين در كنار زنداني‌هاي امنيتي ايران همه و همه براي اوباما يك پيام دارند: پيام نامه 511 اصلاح طلب براي اوباما در محتوا و متن نامه نبود، پيام در اسامي از طيف‌هاي مختلف با عملكردهاي مختلف بود كه پاي نامه را امضا كرده‌اند.

انتهاي پيام/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


برو بالا