انتخاب دقیق

0
125

برای شنیدن صوتی این مطلب؛ فایل پنجم را پخش کنید. شما می‌توانید دیگر نسخه صوتی‌ها را در همین‌جا و یا پست اختصاصی مربوط به هرکدام، بشوید

پرسش: با سلام، به سن سی‌سالگی رسیده‌ام و با توجه به مواردی که برای ازدواج دارم، نمی‌توانم تصمیم بگیرم و مدام حس می‌کنم ازدواج پر خطری خواهم داشت. چه کنم که فرصت‌های مناسب را از دست ندهم و زندگی مشترک خوبی را شروع کنم؟
پاسخ: پرسشگر عزیز، ازدواج نیازمند فاکتورهای ذهنی، جسمی و روانی است و این فاکتورها در کنار یکدیگر منجر به موفقیت یک ازدواج می‌شوند. دغدغه ذهن شما برای انتخاب خوب و آشنا شدن با راهکارهایی که به شناخت شخصیتی خود و فرد مقابل منجر می‌شود، بهترین قدم است. نگرانی و احساس شما از ازدواج و پرخطر بودنش منطقی است، اما اجازه ندهید این نگرانی تمام زندگی شما را مختل کند. انتخاب عاقلانه و آگاهانه برای شریک زندگی، به نکاتی اشاره می‌کنیم.
۱ـ برای شروع این مرحله جدید زندگی‌تان هدف داشته باشید؛ ازدواج برای پر کردن جای خالی کسی یا فرار از تنهایی نیست؛
۲ـ فردی که وفادار، راستگو و متعهد باشد، همیشه بهترین گزینه برای انتخاب شریک زندگی است. 3ـ وابستگی ناسالم به پدر و مادر در از دست دادن فرصت‌های خوب انتخاب بسیار تأثیرگذار است؛ سعی کنید دلبستگی ایجاد کنید تا بهتر در انتخاب خود تمرکز کنید؛ ۴ـ مطمئنا زندگی مشترک پرخطر خواهد بود؛ البته اگر انتخاب همسر آگاهانه نباشد؛ پس هیچ‌گاه گمان نکنید که از سن ازدواج‌تان می‌گذرد. ۵ـ هیچ‌گاه گمان نبرید که پس از ازدواج می‌توان همسر را تغییر داد؛ پس حتماً کسی را انتخاب کنید که آن معیارهای اخلاقی و رفتاری را که دوست دارید، داشته باشد. اگر از رفتاری خوش‌تان نمی‌آید، پیش از ازدواج از فرد بخواهید آن را تغییر دهد؛ 6ـ سطح بالای تحصیلات یا موقعیت‌های اجتماعی گاهی توقعات را بالامی‌برد؛ مراقب توقعات خود باشید؛ ۷ـ هر چند وقت یک‌بار با توجه به سن و شرایط امروزتان معیارها، ملاک‌ها و علایق خود را بازبینی کنید و به‌روز باشید؛
۸ـ در خلال صحبت‌های‌تان، در بین اطرافیان نسخه به‌روز شده ملاک‌های‌تان را بیان کنید؛ ۹ـ نقش خانواده و اطرافیان در این مسیر را جدی بگیرید. تجربیات چندین و چند ساله خانواده‌ها از شناخت اجتماعی، کمک بزرگی به انتخاب بهتر می‌کند؛ ۱۰ـ تصمیم عجولانه برای ازدواج نگیرید و در زمینه ازدواج احتیاط کنید؛ ۱۱ـ مسائل مالی‌تان را پیش از ازدواج حل کنید و درباره دیدگاه‌های مالی طرف مقابل حتما سؤال کنید؛ ۱۲ـ ایده‌آل‌گرایی موجب ایجاد محدودیت در انتخاب‌ها می‌شود؛ مراقب باشید؛ 13ـ در آخر از دعا و توسل غافل نشوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید