اعلام جنگ علیه ایران اعلام جنگ علیه محور مقاومت است

سیدحسن نصرالله هشدار داد

0
682

«سیدحسن نصرالله»، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سیزدهمین سالگرد پیروزی حزب‌الله در این جنگ و شکست ارتش رژیم صهیونیستی با مردم لبنان سخن گفت. وی در ابتدای سخنرانی این پیروزی را به مردم لبنان و جنوب این کشور تبریک گفت و تأکید کرد: «آبادانی شهرک‌ها و روستاهای مرزی لبنان در جنوب، نشان‌دهنده اعتماد مردم به توانایی مقابله با صهیونیست است.»
او با بیان اینکه «سلامتی و امنیت دو نعمت ناشناخته‌اند» اظهار داشت، جنوب لبنان در مقایسه با گذشته و زمان جنگ، امنیت و ثبات بیشتری دارد و این دو مقوله از موضع قدرت و پیروزی است و باید از آنها که اوجب واجبات است حفاظت کرد. سیدحسن نصرالله گفت: «زمانی که از موازنه قدرت و بازدارندگی و مقابله با دشمن و ترس او از مقاومت و حمله به لبنان سخن می‌گوییم، این مسئله با سخنرانی و شعار محقق نمی‌شود.» سیدنصرالله به توانمندی‌های امروز مقاومت لبنان اشاره کرد و گفت، آنچه مقاومت امروز در اختیار دارد قابل قیاس با آنچه در جنگ ۳۳ روزه داشت، نیست. او گفت، آنچه جنگ رژیم صهیونیستی علیه لبنان را متوقف کرد، قدرت حزب‌الله و «معادله طلایی» این حزب [ارتش، مقاومت و مردم] در مقابله با دشمن صهیونیست بود. دبیر کل حزب‌الله لبنان مواضع «میشل عون»، رئیس‌جمهور لبنان در جنگ ۳۳ روزه را شجاعانه و قوی خواند و گفت مواضع او یکی از مواردی بود که منجر به ناکامی دشمن در تحمیل شکست علیه لبنان بود. وی پیروزی حزب‌الله در جنگ مذکور را «نصرتی از جانب خداوند» خواند و گفت این پیروزی هیچ تفسیر دیگری ندارد. سید حسن نصرالله ادامه داد: «ارتش اسرائیل بعد از آنکه شکست خورد به دنبال دستاورد نظامی زمینی بزرگی بود تا بر آن تأکید کند.»
او شرایط جنگ در جبهه‌ها را سخت خواند و گفت، نیروهای مقاومت در این جبهه‌ها با فاصله چند متری می‌جنگیدند و درگیری‌ها گاهی اوقات خانه به خانه بود. نصرالله در پاسخ تهدید مقامات رژیم صهیونیستی، آنان را تهدید کرد که در صورت تکرار جنگ ۳۳ روزه، همه مناطق جنوب لبنان به بنت‌جبیل تبدیل خواهد شد. او افزود که این جنگ با هدف نابودی حزب‌الله آغاز شد؛ ولی نه‌تنها این هدف محقق نشد، بلکه حزب‌الله به قدرتی تبدیل شد که امروز حضور منطقه‌ای دارد.
سیدحسن نصرالله صهیونیست‌ها را خطاب قرار داد و گفت: «اگر بار دیگر وارد لبنان شوید، شاهد پخش مستقیم تصویر نابودی تیپ‌های ارتش خود خواهید بود.»
سیدحسن نصرالله گفت، حزب‌الله به اینکه بخشی از محور مقاومت است، افتخار می‌کند؛ زیرا این محور از جنگ ممانعت می‌کند نه اینکه منطقه را به سمت جنگ و ویرانی سوق دهد. دبیر کل حزب‌الله گفت: «خودداری آمریکا از اعلام جنگ علیه ایران دستاورد است؛ چرا که ثابت می‌کند ترامپ متوجه قدرت نظامی ایران هست.»
او به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در آب‌های سرزمینی ایران طی ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: «ایران با سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی [استینا ایمپرو] شجاعت خود را ثابت کرد.» دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «ایران تحت فشار، هرگز با آمریکا مذاکره نمی‌کند و این بدین معناست که بزرگی و کرامت مردم ایران، بالاتر از همه چیز است و اگر جنگی علیه ایران اعلام شود، این به معنای اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است و به‌منزله منفجر شدن سراسر منطقه خواهد بود.»
نصرالله گفت: «آتشی که برخی می‌خواهند آن را در منطقه مشتعل کنند، شعله‌های این آتش، نه‌تنها دستان آن‌ها بلکه چهره و وجود آنها را نیز خواهد سوزاند». سیدحسن نصرالله گفت: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا به یقین رسیده است که ایران در سطح نظامی قوی و مقتدر است و جسارت و شجاعت دارد؛ برای همین از حمله به ایران اجتناب کرد.
دبیر کل حزب‌الله گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و برخی کشورهای عربی خلیج‌فارس به دنبال سوق دادن منطقه به جنگ هستند و ما به دنبال این هستیم که جنگ در یمن و سوریه متوقف و ثبات در لبنان و عراق نیز حفظ شود. سیدحسن نصرالله گفت، آنچه مانع وقوع «جنگ ویرانگر» در منطقه می‌شود، انسجام جبهه محور مقاومت است و با مقاومت است که نفت، خاک، کرامت، حاکمیت، آبرو و شرف حفظ می‌شود. او ادامه داد: «با قدرت جبهه مقاومت می‌توان قدس و مقدسات اسلامی را بازگرداند و با این مقاومت است که امید در دل‌های فلسطینیان زنده می‌شود.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید