آی کرسی کرسی کرسی …؟!

نکته: پیرزنی به خانه دامادش رفته بود. شب‌هنگام با خود فکر کرد که آیا من در خانه‌ام را بسته‌ام یا خیر؟ کمی ترسید. یک باره یادش افتاد که گفته‌اند؛ آیه‌الکرسی خانه را محافظت می‌کند. او که سواد نداشت و آیه‌الکرسی را بلد نبود، همان موقع گفت: آی کرسی کرسی کرسی! می‌گویند اتفاقاً همان لحظه دزدی داشته از دیوار منزل آن پیرزن بالا می‌رفته تا می‌آید دستش را به لبه دیوار بگیرد و بالا برود، دستش به سیم برق می‌خورد و می‌افتد. همان کرسی کرسی کار خودش را می‌کند و آن بیچاره(دزد) را به کشتن می‌دهد.
به نقل از آیت‌الله قرهی
نظر: آنچه خانه پیرزن را به صرف گفتن «کرسی‌کرسی!» حفظ کرد اعتقاد واقعی او و اعتمادش به خداوند بود. اینکه بسیاری از دعاها و کارها و مشکلات ما درست نمی‌شود و گره می‌خورد به این دلیل است که گرچه مدعی هستیم که به خداوند اعتماد و ایمان داریم، اما در عمل نشان می‌دهیم که دروغ می‌گوییم، چراکه اگر کسی به خداوند اعتقاد واقعی داشته باشد، رزق و روزی خود را از مردم طلب نمی‌کند! برای جمع ثروت و مال و گرفتن پست و مقام دروغ نمی‌گوید، فریبکاری نمی‌کند، سر این و آن کلاه نمی‌گذارد، زیرآب‌زنی نمی‌کند و… اگر واقعاً به آنچه می‌گوییم اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشیم قطعاً بسیاری از مشکلات‌مان حل خواهد شد و خداوند صدای‌مان را با کوچک‌ترین درخواستی خواهد شنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>