آمریکا‭ ‬و‭ ‬تعبیر‭ ‬دروغین‭ ‬جامعه‭ ‬جهانی

دروغگویی از ویژگی‌های برجسته دولت ایالات متحده آمریکا است. آمریکایی‌ها با ادعای دروغین دفاع از حقوق بشر، در سرنوشت ملت‌های جهان دخالت کرده و در راستای تأمین منافع خود، بیشترین جنایت‌ها را در حق ملت‌ها مرتکب می‌شوند. جنایت‌های آمریکایی‌ها در اشغال سرزمین‌های اسلامی در سال‌های اخیر مانند افغانستان و عراق نمونه‌های جدید از خون‌آشامی‌های این دولت استکباری است. دولتمردان آمریکا با ادعای دروغین مبارزه با تروریسم، بزرگ‌ترین گروه‌های تروریستی را در دنیا شکل داده و در واقع خود سرکرده تروریست‌های عالم هستند. اینک در پشت صحنه بسیاری از اقدامات تروریستی در کشورهای مختلف جهان، چهره خبیث آمریکا مشاهده می‌شود. کشور سوریه، در چهل ماه گذشته، صحنه اقدامات تروریستی گروهک‌هایی بوده که مدیریت اصلی پشت صحنه آنان در دستان آمریکایی‌ها است. آمریکایی‌ها با شعار دفاع از حقوق بشر یا دفاع از دموکراسی و دفاع از حقوق مردم سوریه، عامل اصلی کشته شدن بیش از صدهزار نفر از مردم این کشور و نابودی سرمایه‌های سوری‌ها هستند. آمریکایی‌ها با شعار دروغین تلاش برای برقراری صلح و ثبات جهانی، بیشترین نقش را در بحران‌آفرینی‌ها و جنگ‌های رخ داده میان کشورها طی چند دهه اخیر داشته‌اند. نقش آمریکا در تحریک، حمایت و پشتیبانی از رژیم بعثی عراق در تجاوز نظامی به جمهوری اسلامی ایران بر هیچ‌کس پوشیده نیست. تمامی این دروغ‌پردازی‌ها، برای آن است تا بتوانند با فریب افکار عمومی جهان، زیاده‌خواهی‌ها، جنایت‌ها و رفتارهای ضدبشری خود را توجیه کنند.

از دروغ‌های بزرگ حاکمان آمریکا طی دهه‌های اخیر، تعبیر دروغین قرار داشتن «جامعه جهانی» در برابر جمهوری اسلامی ایران است. دولتمردان ستمگر حاکم در آمریکا، در ادبیات تهدید و قلدرمآبانه خود در قبال ملت ایران، برای توجیه زورگویی‌ها و فشارها به جمهوری اسلامی، به‌صورت یک عادت همواره این دروغ بزرگ را تکرار می‌کنند که: «جمهوری اسلامی در برابر جامعه جهانی ایستاده است!» یا «جامعه جهانی نگران فعالیت‌های هسته‌ای ایران است!» یا «ایران باید به خواست جامعه جهانی پاسخ مثبت دهد!»

جامعه جهانی دربرگیرنده همه ملت‌ها و کشورهای جهان با حدود دویست کشور و بیش از هفت میلیارد انسان است. اگر در میان ملت‌های گوناگون جهان، میزان تنفر یا محبوبیت رهبران سیاسی جهان مورد پرسش و سنجش قرار گیرد، به‌طور قطع رهبران خون‌آشام آمریکایی، منفورترین خواهند بود. میزان محبوبیت رهبران برجسته ایران طی دهه‌های اخیر، در سفرهایی که این رهبران به کشورهای مختلف جهان داشته‌اند، آشکار و قابل مطالعه است. با این حال، آمریکایی‌ها خود را معادل و مساوی جامعه جهانی پنداشته و از ایستادگی ملت ایران در برابر زورگویی‌ها و سلطه‌گری ایالات متحده، با تعبیر دروغین مقابله ایران با جامعه جهانی یاد می‌کنند! مشکل اصلی آمریکایی‌ها با ملت ایران طی ۳۵ سال گذشته، ایستادگی با صلابت و همراه با موفقیت جمهوری اسلامی در برابر نظام سلطه است. نظامی که جهان را به دو بخش سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم کرده و براین اساس چند کشور قدرتمند و زورگو را بر بسیاری از ملت‌ها و دولت‌ها مسلط ساخته است. این ایستادگی همراه با عزت و اقتدار ملت ایران در برابر چنین نظام ظالمانه و ضدانسانی، برای آمریکایی‌ها که در محور نظام سلطه قرار دارند، بسیار گران تمام شده و آنان می‌کوشند تا با معرفی ایران به عنوان مخالف جامعه جهانی! هر نوع اقدام خود علیه ایران را توجیه کنند.

برای آشکارسازی این دروغ بزرگ، نمونه‌های فراوانی را می‌توان مورد توجه قرار داد. موضوع هسته‌ای یکی از این نمونه‌ها است.

در موضوع هسته‌ای ایران، چند کشور دارای سلاح هسته‌ای و خصوصاً چند کشور غربی با محوریت آمریکا، جامعه جهانی را مخالف فعالیت‌های هسته‌ای ایران معرفی می‌کنند و با این توجیه که جامعه جهانی نگران فعالیت‌های هسته‌ای ایران است فشارهایی را به ویژه در حوزه اقتصادی علیه ملت ایران اعمال می‌کنند. این دروغ بزرگ در حالی گفته و تکرار می‌شود که جنبش عدم تعهد با عضویت بیش از ۱۲۰ کشور جهان و در برداشتن بیش از دوسوم جمعیت روی کره زمین، طی ۱۰ سال گذشته با صدور بیش از ۵۰ بیانیه، حمایت‌های صریح و قاطع خود را از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران اعلام داشته است. بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز که در گروه «عدم تعهد» عضویت ندارند، طی این سال‌ها، به شکل‌های گوناگون از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت کرده‌اند. متأسفانه عده‌ای در داخل کشور به‌گونه‌ای فریب این دروغ را خورده و می‌گویند باید با جامعه جهانی آشتی کنیم! رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در هفته گذشته با حضور در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در بیانات خود ضمن تشریح دلایل دشمنی‌ها با ملت ایران، درخصوص دروغ آمریکایی‌ها چنین فرمودند: «بنده موافق نیستم که تعبیر دروغین «جامعه جهانی» را در مقابل جمهوری اسلامی ـ که دشمنان ما به کار می‌برند، به کار ببریم؛ کدام جامعه جهانی؟ کسانی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارند جامعه جهانی نیستند، چند دولت مستکبرند که آنها هم عمدتاً زیر نفوذ یک مشت کمپانی‌داران صهیونیست غارتگر بدنام بد دلند؛ این جامعه جهانی نیست؛ آنها خودشان را جامعه جهانی می‌نامند. جامعه جهانی ملت‌ها هستند؛ جامعه جهانی دولت‌های مظلومی هستند که جرئت و دلیری اظهار مخالفت را ندارند و اگر فضا پیدا کنند، آنها هم مخالفت خواهند کرد. جامعه جهانی دانشمندان و اندیشمندان و متفکران و عالمان و خیرخواهان و آزادیخواهانی هستند که در همه دنیا متفرقند و حقیقت را می‌فهمند و آن را ستایش می‌کنند.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>