آخرین آیه رسالت

0
236

زمانی ‌که حضرت رسول(ص) در آن نیمه ظهر و در آن فروغ سوزان، که آفتاب مرغ هوا و ماهی آب را کباب می‌کرد و در کنار آن غدیر از آب تهی مانده، مأمور می‌شود رازی را که در محرم‌خانه دلش پنهان بود، آشکار کند آن زمانی‌ که حضرت جبرئیل(ع) بر قلب مبارک پیامبر(ص) این چنین زمزمه می‌کرد:«یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله یعصمک من الناس» تبسم دلنشینی بر لبان مبارک حضرت نشست و دلش سبک شد؛ چراکه جواب تمام تلاش‌ها و جانفشانی‌هایش را با این امر ابلاغ ولایت علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) می‌گرفت.
مولای من
جانشینی و ولایت محبوب‌ترین خلق نزد خدا و پیامبر(ص) با جمله«من کنت مولاه فعلی مولاه» ابلاغ شد و آیه«الیوم اکملت لکم دینکم» بر جان آقا رسول‌الله نشست و حجت تمام و صراط روشن شد. راویان در کتاب‌ها نگاشتند و در زبان‌ها نقل کردند و فریاد زدند که حق با علی و علی با حق است و حقیقت‌جویان عالم در آیه آیه قرآن سخن پیامبر را خواندند که فرمود: «قرآن با علی و علی با قرآن است.»
آقاجان
می‌دانم در ادای تکلیف نسبت به غدیر قصور کرده‌ام؛ زیرا غدیر یک حادثه خاص تاریخی نیست که فقط در زمان خود واقع شده باشد؛ بلکه تعیین سرنوشت همه انسان‌ها در طول تاریخ است به همین دلیل نباید از یاد ببریم که در هر زمان و هر مکان سخن گفتن و نوشتن از گذر تاریخ غدیر بیراه نیست. باید همیشه این سخن عصاره عالم هستی پیامبراکرم(ص) را در محافل‌مان بیان کنیم که فرمودند: «فقولوا باجمعکم… نحن نؤدی ذلک عنک الدانی والقاصی من اولادنا و اهالینا و نشهد الله بذلک «وکفی بالله شهیدا» و انت علینا به شهید»؛ «سپس همگی بگویید… [ای رسول خدا! این مطالب خطبه غدیر را] از طرف تو به نزدیک و دور از فرزندان‌مان و فامیل‌های‌مان می‌رسانیم و خدا را بر آن شاهد می‌گیریم. خداوند در شاهد بودن کفایت می‌کند و تو نیز بر این اقرار ما شاهد هستی.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید